Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Zabránil vylúčeniu z extraligy. Hráči Liptovského Mikuláša konečne nastúpili

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš.
TASR|Publikované 18. nov 2020 o 16:51

Pre spor kontumačne prehrali už dva zápasy.

ZVOLEN. Hokejisti Liptovského Mikuláša nastúpili na stredajšiu dohrávku 14. kola Tipos extraligy vo Zvolene po predchádzajúcich dvoch neodohratých zápasoch v Detve a Košiciach.

Ak by neodohrali ani tretí duel, mužstvu by hrozili tri kontumácie a vylúčenie zo súťaže.

Blcháč: Chalani chcú hrať

MHK 32 Liptovský Mikuláš disponuje licenciou Tipos extraligy, no vedenie klubu ju chcelo previesť do novej spoločnosti ŠK 32 Liptovský Mikuláš, čo však neodsúhlasil Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

Nový subjekt zazmluvnil hokejistov aj realizačný tím. SZĽH nateraz odmieta hráčov preregistrovať do ŠK 32.

"Podmienky sme splnili, ale nedostali sme potvrdenie na licenciu od Slovenského zväzu ľadového hokeja," uviedol generálny manažér MHK 32 a zároveň konateľ spoločnosti ŠK 32 Liptovský Mikuláš Milan Čanky pred stredajším duelom vo Zvolene.

"Chalani chcú hrať a chceme hrať aj my ako klub. Po debate s čelnými predstaviteľmi sme sa dohodli, že vo Zvolene nastúpime pod hlavičkou MHK 32 a ostatné veci by mali riešiť na stretnutí primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč s prezidentom SZĽH Miroslavom Šatanom."

Čanky: Hráči dostanú výplatu

Predstavitelia oboch spoločností MHK 32 aj ŠK 32 si uvedomovali zložitú situáciu v prípade, že by hokejisti a realizačný tím nevycestoval na stredajší zápas do Zvolena.

"Boli sme si vedomí, čo nám hrozí. Nechceme dostať hráčov do pozície, že by zostali bez roboty a výplaty. Niektorí živia svoje rodiny, potrebujú peniaze.

Ak by sme do Zvolena nepricestovali, tak je koniec mikulášskeho hokeja, minimálne na túto sezónu. Vieme, aké sankcie vyplývajú z troch kontumácií a málo chalanov z tohto kádra by si našlo nové zamestnanie v priebehu pár dní, takže z tohto hľadiska sme nechceli chalanom spôsobiť problémy.

Máme záujem, aby hrali. Dostanú výplatu ako majú podpísané zmluvy, či už budú hrať pod hlavičkou MHK 32 alebo ŠK 32," uviedol Milan Čanky.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.