Gernát ukončil sezónu štýlovo, na dva góly mu stačilo 89 sekúnd

Martin Gernát.
Martin Gernát. (Autor: SITA)
Sportnet, TASR|3. apr 2022 o 08:15

Zápas mal až štyroch dvojgólových strelcov.

BERN. Slovenský hokejový obranca Martin Gernát sa v piatom štvrťfinálovom dueli play off švajčiarskej ligy blysol dvoma presnými zásahmi.

Jeho Lausanne však po dramatickom priebehu podľahlo domácemu Fribourgu 4:5 po predĺžení a celú sériu prehralo 1:4. Pre Gernáta sa tak sezóna skončila.

Prvýkrát sa v zápase presadil 28-ročný Košičan v 24. minúte, keď v presilovej hre pohotovo reagoval na odrazený puk a vyrovnal na priebežných 2:2.

Ubehlo však len 89 sekúnd a slovenský obranca skóroval znovu.

Tentokrát dobre podporil útok svojho tímu. Lotyšský útočník Ronalds Kenins akoby mal oči aj na chrbte, videl nabiehajúceho Gernáta a ten po jeho krásnej prihrávke bekhendom upratal puk do siete.

Okrem Gernáta mal zápas aj ďalších troch dvojgólových strelcov. Hrdinom bol Killian Mottet, ktorý najskôr vyrovnal na 4:4 a následne rozhodol v predĺžení.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Gernát ukončil sezónu štýlovo, na dva góly mu stačilo 89 sekúnd