Momentka zo zápasu České Budějovice - Liberec.
Momentka zo zápasu České Budějovice - Liberec. (Autor: hcmotor.cz / Petr Tibitanzl)
Sportnet|6. okt 2023 o 11:45

Štvrtkový zápas 8. kola českej extraligy medzi Českými Budějovicami a Libercom mal veľmi škaredú dohru.

ČESKÉ BUDĚJOVICE. Fanúšikovia domáceho tímu neuniesli prehru 3:4 po predĺžení pre sporný moment, ktorý predchádzal víťaznému gólu Liberca.

K situácii došlo v prvej minúte predĺženia. Obranca Budějovíc sa snažil vyviezť puk, no najprv zacítil potiahnutnie za dres, potom hokejku protihráča na stehne a porúčal sa k ľadu.

Liberec sa zmocnil puku a z protiútoku rozhodol.

Ukrivdené publikum prejavilo svoju frustáciu naplno. Štadiónom sa ozýval mohutný piskot, na ľadovú plochu začali lietať plastové poháre a fľašky.

Napätie vygradovalo pri odchode mužstva Liberca do kabíny. Priaznivci Budějovíc ich zasypali vyhrážkami a nadávkami, slovenského útočníka Martina Faška-Rudáša dokonca obliali pivom.

To už nahnevalo aj jeho spoluhráčov, jeden z nich švihol hokejkou po plexiskle, ktoré následne prasklo.

Martin Faško-Rudáš v drese slovenskej reprezentácie
Martin Faško-Rudáš v drese slovenskej reprezentácie (Autor: TASR)

Ukľudnenie vyhrotenej atmosféry nastalo až po pár minútach.

Zápas v Českých Budějoviach odohrali v drese Liberca okrem Faška-Rudáša ďalší dvaja Slováci, obranca Michal Ivan a brankár Dávid Hrenák.

V zostave domáceho tímu sa predstavil kanadský útočník Brent Harris, ktorý bol uplynulé tri sezóny výraznou postavou slovenskej extraligy v kádri Slovana Bratislava.