Kanaďania sa rozhodli pre zmenu. Po úvodnom zápase menia kapitána

John Tavares odpovedá na otázky novinárov po vypadnutí Toronta v 1. kole NHL.
John Tavares odpovedá na otázky novinárov po vypadnutí Toronta v 1. kole NHL. (Autor: TASR/The Canadian Press via AP)
TASR|11. máj 2024 o 17:01

Kapitán Kanady v zápase s Britmi Colton Parayko sa stane asistentom kapitána.

PRAHA. Útočník John Tavares bude kapitán Kanady v zostávajúcich zápasoch na MS v Česku.

Vo funkcii vystrieda obrancu Coltona Parayka, ktorý mal "C" v sobotňajšom zápase proti Veľkej Británii (4:2), no v ďalšom priebehu šampionátu bude jeden z asistentov.

Rovnakú funkciu budú mať aj obranca Damon Severson a útočník Andrew Mangiapane.

Tavares sa ku kanadskému tímu pripojil krátko pred otváracím zápasom, v ktorom úradujúci majstri sveta výsledkovo splnili rolu favorita.

Skúsený útočník viedol v pozícii kapitána hráčov Toronta a "céčko" mal aj vo svojom prvom pôsobisku v New Yorku Islanders.

Na medzinárodný ľad sa vráti po siedmich rokoch, Kanadu predtým reprezentoval na MS 2010, 2011, 2012 a 2017 a aj na ZOH 2014.

S Kanadou zvíťazil na olympiáde, Svetovom pohári (2016) a dvakrát aj na juniorských MS (2008 a 2009).

Premiéru na šampionáte v Prahe by mal absolvovať v nedeľňajšom stretnutí proti Dánsku (od 16.20 h).

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»Kanaďania sa rozhodli pre zmenu. Po úvodnom zápase menia kapitána