Kanada na Hlinka Gretzky Cupe dominuje, gól jej dali iba Slováci

Radosť kanadských hokejistov. (Autor: Twitter Hlinka Gretzky Cup)
Sportnet|4. aug 2022 o 07:25

Kolísku hokeja čakajú v semifinále hráči Fínska.

Hlinka Gretzky Cup 2022 - skupina A

Kanada - Švédsko 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 4. Ritchie (Cataford, MacKinnon), 31. Benson (Gauthier, Yager), 38. Yager (Ritchie, Cristall)

RED DEER. Hokejisti domácej Kanady do 18 rokov zdolali v stredajšom zápase na turnaji Hlinka Gretzky Cup v Red Deere rovesníkov zo Švédska 3:0.

Stali sa tak suverénnym víťazom "slovenskej" skupiny, pričom sú jediným z ôsmich tímov, ktorý na tomto podujatí ešte nestratil ani jeden bod.

Kanaďania vyhrali skupinu so skóre 26:1, keď im ako jediný dokázali streliť gól slovenský útočník Peter Císar. Ten v závere zmiernil jednoznačnú prehru na 1:9.

V zápase favoritov A-čka viedli Kanaďania od štvrtej minúty, keď skóroval Calum Ritchie. V druhej tretine na neho nadviazali Zach Benson a Brayden Yager.

Kolísku hokeja čakajú v semifinále hráči Fínska. O druhú finálovú miestenku zabojujú Švédi s prekvapujúcim víťazom B-skupiny, hokejistami Česka.