Pavol Regenda.
Pavol Regenda. (Autor: Twitter / Anaheim Ducks)
Oh my Hockey|5. okt 2022 o 06:43

Pavol Regenda odohral zápas proti Los Angeles, Juraj Slafkovský proti Ottawe.

NEW YORK. Juraj Slafkovský odohral proti Ottawe zápas v prvom útoku Montrealu Canadiens. Vo formácii s nim nastupovali hviezdy tímy Nick Suzuki a Cole Caufield.

Montreal podľahol v prípravnom stretnutí Ottawe Senators 4:5 a Slovák si nepripísal žiaden kanadský bod.

Slafkovský bol najvyťaženejší hráč zápasu. Odohral 22 minút a 24 sekúnd. Nastupoval v prvej presilovkovej formácii a aj na konci duelu pri hre bez brankára.

Osemnásťročný útočník si vytvoril zopár šancí, ale žiadne nebezpečné. Často mu unikal puk, chýbala mu rýchlosť, nedostával sa do zakončenia a robil chyby aj v defenzíve.

Zaznamenal dve strely na bránu, dva hity, blok a jeden mínusový bod.

Počas zápasu ho obranca Sens Arťom Zub tvrdo poslal k zemi:

Výrazne viac sa darilo Pavlovi Regendovi. Útočník Anaheimu Ducks zaznamenal pri výhre 5:4 nad Los Angeles Kings gól a dve asistencie.

Najprv prihrával v 14. minúte na gól Granta na 1:1. Potom asistoval aj v 35. minúte Jonesovi a v čase 36:48 strieľal gól na 4:4.

Za 10 minút a 23 sekúnd na ľade stihol Regenda pozbierať až štyri plusové body. K tomu pridal štyri trestné minúty, dve strely na bránu, hit a dva bloky.

Nastúpil bo štvrtej formácii s Grantom a Jonesom, ktorá sa postarala o výhru.

Slováci v príprave (utorok, 4. október)

Juraj Slafkovský - 0+0, 2 strely na bránu, 2 hity, 22:24, -1

Pavol Regenda - 1+2, 4 trestné minúty, 2 strely na bránu, 1 hit, 2 bloky, 10:23, +4