Expert vybral najlepších. Slafkovský podľa neho môže získať prestížnu trofej

Juraj Slafkovský má za sebou prelomový rok. Ozdobil ho aj bronzovou olympijskou medailou.
Juraj Slafkovský má za sebou prelomový rok. Ozdobil ho aj bronzovou olympijskou medailou. (Autor: TASR)
SITA|25. sep 2022 o 15:50

Slovenský hokejista patrí podľa neho medzi kandidátov na zisk Calderovej trofeje.

MONTREAL. Zámorský expert Tony Ferrari z portálu The Hockey News zaradil slovenského hokejového útočníka Juraja Slafkovského medzi dvadsať najväčších kandidátov na zisk Calderovej trofeje.

Tá je určená pre najlepšieho nováčika základnej časti sezóny 2022/2023 v zámorskej NHL.

Tohtoročnú draftovú jednotku klubu Montreal Canadiens umiestnil vo svojom zozname na štrnástu pozíciu.

"So svojou postavou a pohyblivosťou by si mal vybojovať miesto v zostave Canadiens," predpovedá vo svojom texte na portáli The Hockey News.

"Na útočnej hre stále musí pracovať, ale počas minulej sezóny sa postupne zlepšoval a dospieval. Na ZOH exceloval a na majstrovstvách sveta sa ukázal v dobrom svetle, ale bolo to v slabšej konkurencii, aj keď proti mužom.

Teraz dostane šancu ukázať, že jeho schopnosti získať puk pri mantineli a prihrávkou poslať spoluhráča do šance alebo sa sám dostať do streleckej pozície budú fungovať aj v najlepšej lige sveta," napísal Ferrari k 18-ročnému Košičanovi.

Slafkovský už má za sebou kemp nováčikov a prvé dva zápasy v drese Montrealu Canadiens na turnaji nádejí v americkom Buffale, pripísal si v nich jednu gólovú prihrávku.

V najbližších dňoch sa predstaví aj v hlavnom prípravnom kempe "Habs", v ktorom zabojuje o miesto v prvom tíme a šancu odštartovať najbližší ročník v kanadsko-americkej profilige.

Súčasťou organizácie z Québecu je aj jeho krajan Filip Mešár, ktorého v júli draftovala z 26. miesta.

Nachádzate sa tu: