V sérii si už nezachytá, zranila ho tvrdá kolízia. Po súperovi hodil fľašu

Brankár Binnington narazený Kadrim a Rosenom. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|23. máj 2022 o 07:04

Brankár Binnington ostal zranený po zrážke s dvoma hráčmi.

ST. LOUIS. Brankár St. Louis Blues Jordan Binnington má zranenie v dolnej časti tela a do série druhého kola v proti Coloradu Avalanche už nenastúpi.

Blues ale dúfajú, že v prípade postupu by sa mohol vrátiť. Sériu proti "lavínam" odchytá Ville Husso. Náhradným brankárom bude Charlie Lindgren.

V treťom zápase série do Binningtona narazil Nazem Kadri a spoluhráč Calle Rosen. Brankár schytal tvrdý náraz, vletel do brány a z ľadu sa dvíhal pomaly.

Napriek tomu, že sa Binnington snažil otriasť, duel pre neho skončil. Pri pohyboch do strán cítil veľkú bolesť.

Kadri po zápase tvrdil, že sa len snažil odohrať voľný puk a že kolízia nebola zámerná.

"Videl som voľný puk a snažil som sa ho trafiť hokejkou," hovoril na svoju obhajobu Kadri. "Ich obranca potom do mňa narazil a to spôsobilo kolíziu. Ak by sa to nestalo, myslím, že by som do neho nenarazil."

Počas jeho rozhovoru pre TNT po ňom Binnington podľa jeho slov hodil fľašu.

Títo dvaja hráči a tieto tímy už majú spoločnú históriu. V minuloročnom play off bol Kadri suspendovaný za zákrok na obrancu Blues Justina Faulka.

Počas základnej časti tejto sezóny sa po roztržke Binnington hokejkou zahnal práve na Kadriho.

Napriek slabšej základnej časti sa Jordan Binnington v play off dostal do výbornej formy. Inkasoval len 1,72 gólov na zápas, čo bolo najlepšie zo všetkých brankárov a chytal 94,9 % striel.

"Hrá za nás veľmi dobre," hovoril o Binningtonovi útočník Brayden Schenn. "Je to smolné zranenie, ale na druhej strane naplno veríme aj Villemu (Hussovi). Obaja chytali počas sezóny a obaja vedia vyhrávať zápasy."

Práve zranený brankár vyhral Stanley Cup s Blues v roku 2019 ako nováčik.

Nachádzate sa tu: