Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Ľupták sa ospravedlnil fanúšikom. Prešov získal posilu z Bratislava Capitals

Na archívnej snímke v drese Dukly Trenčín Erik Rajnoha. (Autor: TASR)
TASR|17. okt 2021 o 15:23

Prešov zatiaľ nemá v tejto sezóne ideálne výsledky.

PREŠOV. Slovenský hokejový obranca Erik Rajnoha zamieril z klubu Bratislava Capitals na hosťovanie do HC GROTTO Prešov.

Jeho angažovanie je reakcia na neuspokojivé výsledky prešovského tímu, za ktoré sa verejne ospravedlnil šéf klubu:

"Momentálne sa obzerám po vhodných posilách a všetci hráči v aktuálnom kádri budú musieť tvrdo bojovať o to, aby si miesto v tíme zaslúžili," uviedol majiteľ prešovského klubu Róbert Ľupták na facebooku.

Prešovčania sú po ôsmich odohraných zápasoch na poslednom 12. mieste tabuľky Tipos extraligy. Na konte majú šesť bodov rovnako ako predposledná Dukla Trenčín.

V doterajšom priebehu súťaže vyhrali dva zápasy, šesť prehrali a inkasovali najviac gólov - 36. Za sebou majú sériu troch zápasov bez bodového zisku, ktorú sa pokúsia ukončiť v nedeľnom stretnutí (17.00 h) so Slovanom Bratislava.

"Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom, mestu Prešov a partnerom klubu za výsledky nášho tímu. Aj keď sme v domácich zápasoch nehrali zle a dvakrát sme zvíťazili, naše celkové výsledky nie sú dôstojné a hodné reprezentácie mesta Prešov.

Uvedomujem si to a beriem všetku zodpovednosť za doterajšie výsledky na seba.

Hokejové leto bolo náročné a do posledného momentu sme pripravovali zázemie pre extraligu. Aj to sa zrejme podpísalo pod slabšiu prípravu hráčskeho kádra.

Prešov určite nepatrí na dno tabuľky a urobím všetko pre to, aby som to zmenil. Ak sa naša hra a najmä výsledky v krátkom čase nezlepšia, prejde náš tím veľkou obmenou," poznamenal Ľupták.

Príchod Rajnohu je prvá zmena v prešovskom kádri od začiatku sezóny 2021/2022. Pre 23-ročného obrancu pôjde o druhé pôsobisko v najvyššej slovenskej súťaži. V nej pôsobil v uplynulých dvoch ročníkoch v drese Dukly Trenčín, pred sezónou 2021/2022 zamieril do Bratislavy.

Za Capitals nastúpil v IHL iba do dvoch zápasov, v ktorých nebodoval.

Súvisiace články