Žilina sa vyhla siedmemu zápasu, o extraligu zabojuje proti Prešovu

Radosť hráčov Vlci Žilina. (Autor: Vlci Žilina/ facebook)
TASR|8. apr 2024 o 20:55

Hrdinom zápasu bol Juraj Bezúch.

SHL - semifinále play-off, 6. zápas

Dubnica - Žilina 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 33. Tybor (Korbel, Trška), 58. Tybor (tr. str.) - 3. Galamboš (Rajnoha, Varga), 51. Galamboš, 65. Bezúch

Rozhodovali: Krajčík, Tornay - Ordzovenský, Valo, vylúčení: 7:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 2125 divákov

/konečný výsledok série 2:4/

DUBNICA. Hokejisti Žiliny postúpili do finále Tipos SHL. Miestenku im zaistilo víťazstvo v šiestom semifinále na ľade Dubnice, ktorú zdolali 3:2 po predĺžení.

Na dva góly hosťujúceho Petra Galamboša reagoval domáci Radoslav Tybor a dokonca v predĺžení mal šancu poslať sériu do siedmeho duelu.

Napokon bol však hrdinom zápasu Juraj Bezúch, ktorý skóroval v 65. minúte a rozhodol o tom, že žilinskí hokejisti vyhrali celú séru 4:2 na zápasy.

O účasť v najvyššej súťaži v nadchádzajúcom ročníku sa pobijú s Prešovom, ktorý zdolal v semifinále Považskú Bystricu 4:1 na zápasy.

Pavúk play-off SHL

Tipos SHL pozná finálové zloženie play-off v sezóne 2023/2024.
Tipos SHL pozná finálové zloženie play-off v sezóne 2023/2024. (Autor: Sportnet)

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Žilina sa vyhla siedmemu zápasu, o extraligu zabojuje proti Prešovu