Okuliara v Hradci vymení ďalší Slovák. Do Česka zamieril zo Zvolena

Slovenský hokejový reprezentant Dávid Mudrák prichádza na štadión.
Slovenský hokejový reprezentant Dávid Mudrák prichádza na štadión. (Autor: TASR)
TASR|20. apr 2024 o 11:18

Mudrák odohral v extraligovej sezóne 2023/2024 celkovo 51 zápasov.

HRADEC KRÁLOVÉ. Slovenský hokejový obranca Dávid Mudrák podpísal dvojročnú zmluvu s českým extraligovým klubom Mountfield Hradec Králové.

Do nového pôsobiska zamieril po štyroch sezónach v slovenskej extralige, uplynulé dva ročníky strávil v materskom Zvolene. Klub informoval o novej akvizícii na oficiálnej stránke.

"Dávid patril k najlepším obrancom na Slovensku a k pravidelným reprezentantom. Zdobí ho bojovnosť, výborná kondícia, dôraz a chuť stále sa zlepšovať.

Ide o charakterovo skvelého hráča, takže sme radi, že sme sa s ním dohodli na dvojročnom kontrakte," poznamenal generálny manažér Aleš Kmoníček.

Mudrák odohral v extraligovej sezóne 2023/2024 celkovo 51 zápasov, v ktorých si s 22 bodmi (3+19) vytvoril osobné maximum.

Po tom, čo Zvolen vypadol v prvom kole play-off s Michalovcami, sa Mudrák zapojil do prípravy reprezentačného tímu pred MS, no v prípravnom zápase proti Švajčiarsku utrpel zranenie ruky a sezóna sa pre neho skončila.

Mudrák je už druhý hráč, ktorý po sezóne 2023/2024 zamieril zo slovenskej extraligy do českej.

Prvým sa stal americký útočník Ryan Dmowski z Popradu, ktorý bol s 30 gólmi najlepší strelec základnej časti slovenskej extraligy.

Z Hradca Králové v uplynulých dňoch odišiel slovenský útočník Oliver Okuliar. Podpísal nováčikovský kontrakt s Floridou Panthers v NHL.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Okuliara v Hradci vymení ďalší Slovák. Do Česka zamieril zo Zvolena