Dalibor Dvorský.
Dalibor Dvorský. (Autor: Twitter Mike Commito)
Oh my Hockey|24. mar 2024 o 07:35

Prekonal Martina Chromiaka, ktorý držal rekord so 44 gólmi.

TORONTO. Hokejový útočník Dalibor Dvorský odohral ďalší produktívny zápas v zámorskej juniorskej OHL. Jeho Sudbury zvíťazilo v noci nad Niagarou 9:2 a on pomohol dvoma gólmi a asistenciou.

Po 51 stretnutiach má na konte 89 bodov za 45 gólov a 44 asistencií. Svojimi gólmi tak vyrovnal a prekonal slovenský gólový rekord v súťaži OHL v jednom ročníku, ktorý doteraz držal Martin Chromiak.

Dvorský je momentálne 13. najproduktívnejší hráč v súťaži, ale v prepočte bodov na zápas je štvrtý.

Viacbodový zápas odohral aj Libor Nemec, pri prehre jeho Green Bay na ľade Dubuque v americkej USHL 2:6 strelil gól a zaznamenal asistenciu. V stretnutí bol jeho súperom Juraj Pekarčík, ktorý prihral na dva góly svojho tímu.

Gólovo sa v noci presadil aj Martin Mišiak. V predĺžení duelo OHL rozhodol o výhre Erie Otters 4:3 nad Kitchenerom aj s Filipom Mešárom.

Asistenciu zaznamenal Servác Petrovský, jeho Owen Sound prehral s Guelph Storm 6:7 po predĺžení.

Peter Repčík strelil gól pri výhre jeho Drumondville na ľade Baie-Comeau 4:2. Pre Slováka to bol 30. zásah v ročníku. Jeho tím je v Západnej konferencii juniorskej QMJHL na prvom mieste.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»OHL»VIDEO: Dvorský zase úradoval, prekonal slovenský rekord v OHL