Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Hokej je môj život. Otca mám už niekedy plné zuby, smeje sa Kollár

Andrej Kollár ml. zažije premiéru v seniorskej reprezentácii. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|5. nov 2019 o 17:03

V kádri sú piati dvadsaťroční hokejisti.

BRATISLAVA. Čo majú spoločné Matúš Sukeľ, Adam Liška, Marián Studenič, Michal Krištof či Róbert Lantoši?

Sú to hokejisti, ktorí neboli príliš známi, kým ich nevytiahol do slovenskej reprezentácie generálny manažér Miroslav Šatan.

Spolu s trénerom Craigom Ramsaym začali pred viac ako dvoma rokmi robiť veci, ktoré na Slovensku dovtedy neboli zaužívané.

Jednou z nich je, že dávajú šancu mladíkom. Viacerí z nich sa im za príležitosť odvďačili kvalitnými výkonmi. A v kariére sa posunuli do lepších klubov.

"V minulosti sme otestovali viacerých nových hráčov a mali sme s tým dobré skúsenosti. Je možné, že spočiatku budú nervózni, ale očakávam od nich tvrdú prácu," reagoval Ramsay.

V reprezentácii sú len dvaja tridsiatnici

Realizačný tím hokejovej reprezentácie pokračuje v tejto filozofii aj pri úvodnom prípravnom turnaji v sezóne. Na Nemeckom pohári si Slováci od štvrtka zahrajú proti Švajčiarsku, rezervnému tímu Ruska a Nemecku.

"Máme dosť mladé mužstvo. Veľa hráčov dostane šancu, aby nahradili skúsenejších reprezentantov a zároveň majú možnosť zaujať trénerov," reagoval Šatan.

V nominácii sú len dvaja tridsiatnici - obaja obrancovia. Martin Chovan z Detvy má 33 rokov a skvelý korčuliar Marek Ďaloga zo Sparty Praha má tridsať.

Zvyšok tímu je poskladaný z hráčov, ktorí sú v ideálnom hokejovom veku alebo sú len na začiatku svojej profesionálnej kariéry. Priemerný vek nominovaných hráčov je menej ako 24 rokov.

V tíme sú dokonca až piati mladíci, ktorí majú len dvadsať - obranca Martin Bodák a útočníci Adam Liška, Samuel Buček, Filip Krivošík a Andrej Kollár.

Buček: Celé to bolo okolo mňa čudné

Prvé kroky v seniorskej reprezentácii urobil v minulej sezóne Buček. Napokon však v poslednej chvíli vypadol z nominácie na domáci šampionát. Znášal to ťažko.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články