Connor Bedard. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|16. feb 2024 o 06:20

Chcel sa vrátiť skôr.

CHICAGO. V Chicagu Blackhawks nemajú v prebiehajúcej sezóne veľa dôvodov na radosť. O to intenzívnejšie prežívajú dni ako je tento.

Klub totiž vo štvrtok aktivoval z listiny zranených hráčov draftovú jednotku Connora Bedarda. Už o niekoľko hodín naskočil do zápasu proti Pittsburghu Penguins.

Išlo o jeho prvý štart od 5. januára. Vtedy nedohral duel proti New Jersey Devils po bodyčeku od Brendana Smitha, ktorý mu zlomil čeľusť.

Hneď v prvom dueli po návrate zaznamenal asistenciu. V 29. minúte prihrával na gól Kurasheva, ktorý bol jediným presným zásahom "čiernych jastrabov" pri prehre 1:4.

Bedard bol ihneď najvyužívanejším útočníkom. Odohral 21 minút a 17 sekúnd, zápas ukončil s dvomi mínuskami, štyrmi strelami, dvomi bodyčekmi a blokom.

"Osobne by som sa rád vrátil skôr, ale musíte uvažovať múdro a máme tu ľudí, ktorí sú väčší odborníci a dá sa im veriť," povedal po stretnutí.

Domov»Hokej»NHL»Connor Bedard sa vrátil po dlhej maródke. Hral s krytom na tvári, ihneď bodoval