Třinec zvíťazil nad Spartou v predĺžení, Hudáček strelil dva góly

Radosť hráčov Třinca.
Radosť hráčov Třinca. (Autor: Twitter HC Oceláři Třinec)
TASR|20. mar 2023 o 20:06

V druhom zápase Hradec Králové zdolal Liberec a vyrovnal sériu na 1:1.

PRAHA. Hokejisti HC Oceláři Třinec zvíťazili v druhom stretnutí štvrťfinále play off českej extraligy na ľade HC Sparta Praha 3:2 po predĺžení a vyrovnali stav série na 1:1.

Víťazný gól dosiahol v 68. minúte Daniel Voženílek. Slovenský útočník Libor Hudáček zaznamenal v drese hostí dva góly.

Hráči Mountfield Hradec Králové triumfovali v druhom stretnutí nad Libercom 3:2 a tiež vyrovnali stav série na 1:1.

Za domácich sa v 21. minúte presadil Slovák Lukáš Cingel. Jeho spoluhráč Oliver Okuliar prihral na rozhodujúci gól Kevinovi Klímovi dve minúty pred koncom tretej tretiny. Tretie stretnutia sú na programe vo štvrtok 23. marca v Liberci a Třinci.

Štvrťfinále play off českej extraligy - 2. zápasy:

Sparta Praha - Třinec 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 14. Kaše, 34. Sobotka – 19. a 49. Hudáček, 68. Voženílek

/stav série: 1:1/

Hradec Králové - Liberec 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 21. Cingel, 31. Kev. Klíma, 58. Kev. Klíma (Okuliar) – 36. Melancon, 44. Frolík

Domov»Hokej»Česko»Třinec zvíťazil nad Spartou v predĺžení, Hudáček strelil dva góly