Výhru Třinca opäť režírovali Slováci. Marcinko dvakrát asistoval, Daňo dal gól

Tomáš Marcinko v drese HC Oceláři Třinec.
Tomáš Marcinko v drese HC Oceláři Třinec. (Autor: facebook/HC Oceláři Třinec)
TASR|20. nov 2022 o 20:22

Nastúpili aj brankári Denis Godla a Marek Čiliak.

PRAHA. Hokejisti Olomouca zdolali v nedeľnom stretnutí 21. kola českej extraligy Liberec 4:1. Plzni sa nedarilo, pred domácimi fanúšikmi podľahla Kladnu 1:2 po predĺžení.

O víťazstve hostí rozhodol útočník Jakub Klepiš.

Hráči Litvínova zvíťazili nad Kometou Brno 5:1. Skóre zápasu otvoril už v prvej minúte slovenský útočník Andrej Kudrna a zraneného brankára Mateja Tomeka opäť zastúpil Denis Godla.

Brankár Marek Čiliak (Brno) odchytal takmer celé stretnutie, v 1. minúte vystriedal Dominika Furcha.

Třinec si doma poradil s Hradcom, na konečných 4:1 zvýšil v závere zápasu krídelník Marko Daňo. Dvomi asistenciami prispel k výhre center Tomáš Marcinko, jednou obranca Martin Marinčin.

Mladú Boleslav poslal gólom z 45. minúty do predĺženia obranca Adam Jánošík. O konečnom výsledku stretnutia rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejšie Karlove Vary. Na domácom ľade napokon zvíťazili 4:3.

Česká extraliga - 21. kolo:

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 27. Zámorský - 18. Kubík, 64. Klepiš

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 23. Kunc, 34. Dujsík, 47. Ondrušek, 58. Nahodil - 27. Ordoš

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 1. Voženílek (MARCINKO, MARINČIN), 2. Chmielewski (HREHORČÁK), 30. Voženílek (MARCINKO), 59. DAŇO (HREHORČÁK) - 54. Smoleňák

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:3 pn (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 14. Huttula, 18. Kružík, 24. GRÍGER, rozh. nájazd: Černoch - 6. Šťastný, 18. Kousal, 45. JÁNOŠÍK

HC VERVA Litvínov - HC Kometa Brno 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 1. KUDRNA, 1. Zdráhal, 24. Wesley, 44. Estephan (KUDRNA), 48. Estephan - 56. Suss

Tabuľka Českej extraligy

Domov»Hokej»Česko»Česká hokejová extraliga»Výhru Třinca opäť režírovali Slováci. Marcinko dvakrát asistoval, Daňo dal gól