Je manažérom v materskom klube, Meszároš myslí na koniec kariéry

Andrej Meszároš. (Autor: TASR)
TASR|22. jún 2022 o 17:30

V zámorskej NHL strávil desať sezón.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš bude v sezóne 2022/2023 pôsobiť ako športový manažér HK 95 Považská Bystrica.

Pre klubový web uviedol, že napriek pokračujúcemu tréningu myslí na koniec kariéry. "Uvidím, ako sa budem cítiť a čo prinesú najbližšie týždne," poznamenal.

Meszároš bol sezóne 2021/2022 hráč extraligovej Dukly Trenčín. Pre zdravotné problémy však odohral iba dva zápasy, v ktorých strelil jeden gól.

V závere svojej úspešnej kariéry sa rozhodol pomôcť materskému klubu z Považskej Bystrice nielen ako hráč, ale aj ako manažér.

Andrej Meszároš bude športový manažér HK 95 Považská Bystrica. (Autor: HK 95 Považská Bystrica/ facebook)

"Jedna z mojich úloh bude pomôcť pri budovaní mužstva A-mužstva, sledovať výkony hráčov, pomôcť pri fungovaní klubu a v neposlednom rade taktiež hľadať zdroje príjmov do klubovej kasy, prípadne pomôcť mládeži.

Nad hraním hokeja už príliš neuvažujem, skôr sa mi premietajú myšlienky, že by som ukončil kariéru. Doliečujem sa z komplikovaného zranenia a operácie, ktoré mi umožnilo nastúpiť iba na dva zápasy predošlú sezónu.

Začal som však naplno trénovať. Uvidím, čo prinesú najbližšie týždne," povedal Meszároš pre klubovú stránku považskobystrického klubu.

Pre 36-ročného obrancu pôjde o prvú manažérsku skúsenosť v kariére. Hráčsku etapu strávil najmä v zahraničí, v NHL odohral počas 10 sezón celkovo 695 zápasov. Slovensko reprezentoval na troch ZOH a štyroch MS.