Adam Sýkora.
Adam Sýkora. (Autor: TASR)
Sportnet|23. nov 2023 o 08:40

Hartford predviedol v tretej tretine obrat.

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Adam Sýkora zaznamenal šiesty bod v tejto sezóne AHL, čím prispel k ďalšiemu víťazstvu tímu Hartford Wolf Pack.

Ten na domácom ľade prehrával 0:1, no v závere prvej tretiny sa mu podarilo vyrovnať zásluhou 22-ročného švédskeho útočníka Karla Henrikssona.

Sýkora v neprehľadnej situácii šikovne posunul puk na Maca Hollowella, no ten sa neulakomil a krásnou prihrávkou naservíroval gól spoluhráčovi.

Hartford pred treťou tretinou prehrával 2:4, no štyrmi gólmi, z toho dvoma v poslednej minúte zápasu, otočil skóre na konečných 6:4.

Okrem Sýkoru si sekundárnu asistenciu pripísal aj Šimon Nemec. V presilovej hre sa podieľal asistenciou na otváracom góle zápasu.

Jeho Utica zdolala Syracuse jednoznačne 4:1. Slovenský obranca trikrát vystrelil na bránku súpera a v druhej tretine si odpykal aj menší trest za hákovanie.

Nemec odohral v AHL desať zápasov s bilanciou dva góly a šesť asistencií.

Tabuľka Západnej konferencie AHL

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Slováci bodovali v zámorí. Sýkora ukázal prehľad, asistoval aj Nemec