Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Hingisová sa vráti aj v singli, tvrdí Davenportová

Martina Hingisová (Autor: TASR/AP)
SITA|29. júl 2013 o 18:03

Hingisová naposledy účinkovala v medzinárodnom dianí v septembri 2007.

NEW YORK. Bývalá americká tenistka Lindsay Davenportová vyhlásila, že pre Martinu Hingisovú, bývalú jednotku svetového rebríčka, sú štarty vo štvorhre počas letnej série turnajov súčasťou prípravy na návrat do súťažného diania aj vo dvojhre.

"Je to pre ňu metóda, ako si obnoviť prax," povedala Davenportová, ktorá je odborná spolukomentátorka pre Tennis Channel a nedávno si vo Wimbledone zahrala exhibičnú štvorhru práve po boku Hingisovej.

V podobnom duchu sa pre tenisovú sekciu NCR vyjadrila Austrálčanka Rennae Stubbsová, ktorá je tiež v službách Tennis Channel.

Magazín Tennis však získal komentár od nešpecifikovaného zdroja z Hingisovej prostredia, podľa ktorého sú všetky avíza takéhoto typu len "totálnymi a úplnými špekuláciami".

Tridsaťdvaročná košická rodáčka Hingisová v júli pomohla tímu Washington Kastles k celkovému triumfu v profesionálnej Svetovej lige tímov (WTT). Tento týždeň sa predstaví po boku Daniely Hantuchovej v debli v kalifornskom Carlsbade, budú spolu hrať aj na prelome augusta a septembra na US Open v New Yorku.

Päťnásobná grandslamová šampiónka vo dvojhre Hingisová dosiaľ naposledy účinkovala v medzinárodnom dianí v septembri 2007, keď hrala v Pekingu.

Hingisovú v júli uviedli do Medzinárodnej tenisovej siene slávy v americkom Newporte. Prakticky súbežne sa jej francúzsky manžel Thibault Hutin posťažoval médiám na neveru a svojskú morálku partnerky.

Švajčiarka sa v tenisovom zmysle vrátila do povedomia už na začiatku tejto sezóny ako trénerka Rusky Anastasie Pavľučenkovovej v rámci väzby oboch na parížsku Akadémiu Patricka Mouratogloua.

Súvisiace články