Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Plzeň uspela v Brne, k triumfu jej dopomohli aj traja Slováci

Futbalisti Viktorie Plzeň nevyhrali v lige už štyri zápasy za sebou. Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 21. apr 2018 o 21:23

V českej HET lige bolo v akcii viacero slovenských futbalistov.

PRAHA. Futbalisti Viktorie Plzeň vyhrali v sobotňajšom zápase 25. kola najvyššej českej súťaže na ihrisku Zbrojovky Brno 3:1. Hetrikom sa prezentoval Aleš Čermák.

V drese hostí odchytal celý zápas slovenský brankár Matúš Kozáčik, 90 minút boli na trávniku tiež útočník Marek Bakoš a stredopoliar Patrik Hrošovský.

Zverenci Pavla Vrbu majú na čele tabuľky 8-bodový náskok pred Slaviou Praha, ale tá disponuje nedeľňajším duelom v Liberci.

Hráči Zlína uspeli v Mladej Boleslavi 1:0. Za domácich odchytal celé stretnutie Martin Polaček, Lukáš Pauschek bol na ihrisku tiež celý zápas a dostal žltú kartu. Za Zlín hral Róbert Matejov do 45. minúty.

Bohemians 1905 Praha remizoval s Vysočinou Jihlava 1:1. V drese hostí odchytal celý duel Matej Rakovan, Miroslav Keresteš hral do 57. minúty, Jozef Urblík nastúpil v 73. minúte a dostal žltú kartu.

Sigma Olomouc zvíťazila nad Baníkom Ostrava 1:0. Domáci sa vďaka trom bodom posunuli na tretie miesto o dva body pred Spartu Praha. Ostrava zostala po prehre na predposlednej priečke s trojbodovým mankom na Vysočinu Jihlava.

HET liga 2017/2018 - 25.kolo:

Olomouc - Ostrava 1:0 (0:0)

Gól: 71. Plšek

ČK: 80. Kalvach po 2. ŽK - 90.+4 Procházka

/Marek Hlinka odohral celý zápas, Viktor Budinský (obaja Ostrava) sedel na lavičke náhradníkov/

Bohemians Praha - Jihlava 1:1 (0:0)

Góly: 60. Mašek - 79. Mara

/Matej Rakovan odchytal celý zápas, Miroslav Keresteš hral do 57. minúty a Jozef Urblík (všetci Jihlava) nastúpil v 73. minúte a v 90. minúte dostal žltú kartu/

Slovácko - Dukla Praha 2:0 (2:0)

Góly: 39. a 45. Havlík (druhý z 11 m)

/Patrik Šimko (Slovácko) sedel na lavičke náhradníkov. Ivan Schranz absolvoval celé stretnutie, Frederik Bílovský nastúpil v 46. minúte a Matúš Hruška a Samuel Dancák (všetci Dukla Praha) sedeli na lavičke náhradníkov/

Mladá Boleslav - Zlín 0:1 (0:0)

Gól: 67. Vukadinovič

/Martin Polaček a Lukáš Pauschek (obaja Mladá Boleslav) absolvovali celý zápas, druhý menovaný dostal v 74. minúte žltú kartu. Róbert Matejov (Zlín) hral do 45. minúty/

Brno - Plzeň 1:3 (0:2)

Góly: 81. Ashiru - 26., 32. a 48. Čermák

/Martin Juhar (Brno) sedel na lavičke náhradníkov. Matúš Kozáčik odchytal celý zápas a v 82. minúte dostal žltú kartu, Marek Bakoš a Patrik Hrošovský (všetci Plzeň) odohrali celé stretnutie/