Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Heister zostáva trénerom hádzanárskej reprezentácie

Zoltán Heister (Autor: čtk)
SITA|Publikované 11. feb 2009 o 19:05

Slovenský zväz hádzanej odiciálne potvrdil to, čo bolo známe už minulý týždeň.

BRATISLAVA. Zoltán Heister definitívne zostáva trénerom hádzanárskej reprezentácie mužov Slovenska. Prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Derfényi ešte minulý týždeň na spoločnom rokovaní s úspešným koučom, ktorý priviedol svojich zverencov k 10. miestu na nedávnych MS, akceptoval jeho návrh na pokračovanie vo funkcii, v stredu schválila zotrvanie Heistera aj správna rada SZH.

Zväz potvrdil Heistera vo funkcii trénera reprezentácie

„Správna rada vychádzajúc zo zmluvy a doterajšej práce trénera reprezentačného družstva mužov súhlasí a potvrdzuje jeho pokračovanie v práci v zmysle platného kontraktu,“ uvádza P. Derfényi v stanovisku po zasadnutí správnej rady, ktorá v stredu prebrala aj účinkovanie SR na MS 2009 v Chorvátsku.

„Vyslovili sme poďakovanie trénerovi, realizačnému tímu a hráčom za úspešnú reprezentáciu a dosiahnutie historického úspechu, ktorý sa zapíše zlatými písmenami do histórie slovenskej hádzanej. Zároveň sme vyslovili nespokojnosť s postupom kormidelníka Zoltána Heistera a jeho vyhlásením pred posledným zápasom na MS, ktoré poškodilo dobré meno reprezentačného družstva a SZH,“ dodal šéf zväzu.

Ako je známe, Heister pred stretnutím s Nórskom oznámil hráčom, že uvažuje o rezignácii na post kormidelníka národného tímu a v záverečnom vystúpení na svetovom šampionáte už nechcel viesť mužstvo. Napokon si aj po intervencii šéfa SZH v nevydarenom dueli o 9. priečku s Nórskom (27:34) na lavičku sadol s tým, že jeho ďalšie pôsobenie bude predmetom rokovaní po skončení MS.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články