Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Heister už nominoval na kvalifikáciu ME s Gréckom

SITA|Publikované 4. nov 2008 o 10:08

Slovenská reprezentácia hádzanárov vstúpi do kvalifikácie ME 2010 v Rakúsku o tri týždne.

BRATISLAVA. V rámci 4. kvalifikačnej skupiny privíta v stredu 26. novembra o 18.00 h v Hlohovci Grécko, s ktorým potom v nedeľu 30. 11. o 14.30 h SEČ odohrá v Komotini odvetu.

Tréner SR Zoltán Heister už oznámil 16-člennú nomináciu. Z kádra, ktorý minulý týždeň absolvoval sústredenie a dva medzištátne priateľské duely s Portugalskom (28:28 a 29:29), v nej už nefigurujú pivot Alexander Ivanov (TJ Štart Nové Zámky) a krídelníci Ján Faith (HC Baník OKD Karviná) s Františkom Zaťkom (MŠK Hlohovec). Na pondelkovom zraze (24. 11.) v Hlohovci by sa tak malo hlásiť 15 legionárov a 1 hráč z najvyššej domácej súťaže, ktorým je krídelník Tomáš Urban z extraligového IS Košice.

Nominácia Slovenska na zápasy proti Grécku v 4. kvalifikačnej skupine o postup na ME 2010 v Rakúsku (26. 11. v Hlohovci a 30. 11. v Komotini):

brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE Dunaújváros/Maď.), Michal Shejbal (TUSEM Essen/Nem.), Martin Pramuk (Pfadi Winterthur Handball/Švajč.)

pivoti: Andrej Petro (Kadetten Schaffhausen Handball/Švajč.), Michal Kopčo (FKK Gyöngyös/Maď.)

krídla: Radoslav Antl, Tomáš Straňovský (obaja ZMC Amicitia Zürich/Švajč.), Martin Straňovský (Reale Ademar/Šp.), Tomáš Urban (IS Košice)

spojky: Daniel Valo (MT Melsungen/Nem.), Peter Kukučka, Csaba Szücs ml. (obaja HSG Nordhorn/Nem.), František Šulc ml. (HSG Düsseldorf/Nem.), Juraj Nižňan (TUSPO Obernburg/Nem.), Peter Vozár (HG Saarlouis/Nem.), Patrik Hruščák (TV Emsdetten/Nem.)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.