Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Slovan začína s prípravou, na súpiske figuruje Meszároš aj Sersen

Ilustračná fotografia. (Autor: SITA)
SITA|22. júl 2019 o 09:58

Hokejový klub má momentálne pod zmluvou pätnásť hokejistov.

BRATISLAVA. Hokejový klub Slovan Bratislava po období neistoty v pondelok odštartuje prípravu na novú sezónu, v ktorej by chcel pôsobiť v slovenskej najvyššej súťaži Tipsport lige.

Slovan sa stretne na úvodnom tréningu o 11.00 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Hlavnému trénerovi Romanovi Stantienovi a asistentovi Rudolfovi Jendekovi budú k dispozícii dve desiatky hráčov, od úvodu augusta sa k mužstvu pripojí aj Michel Miklík.

Nový káder

Slovan má momentálne pod zmluvou pätnásť hokejistov.

Program prípravných zápasov Slovana Bratislava pred štartom sezóny:

  • 4. augusta: Dynamo Pardubice
  • 5. augusta: Mounfield Hradec Králové
  • 7. augusta: Spartak Moskva
  • 15. augusta: Energie Karlovy vary
  • 29. augusta: Kometa Brno
  • 3. septembra: HKM Zvolen
  • 5. - 6. septembra: Red Bull Salzburg (otázny)

Sú to Andrej Meszároš, Michal Sersen, Roman Kukumberg, Martin Štajnoch, Michel Miklík, Milan Kytnár, Tomáš Zigo, Radovan Puliš, Michael Vandas, Tomáš Matoušek, Vladislav Habal, Eduard Šedivý, Patrik Bačík, Marek Sloboda a Jindřich Abdul.

"Mužstvo sme začali skladať v podstate úplne na novo, keďže po vlaňajšej sezóne v kádri neostal ani jeden hráč . Za veľmi krátku dobu máme k dnešnému dňu podpísaných 15 hráčov a ďalších oznámime v priebehu najbližších dní.

Káder na túto sezónu budú tvoriť prevažne slovenskí hráči, viacerí z nich už v Slovane hrali a osobne si v tomto období veľmi vážim, že prijali ponuku bojovať za Slovan. Káder budeme dopĺňať aj v priebehu sezóny, na ktorú sa zodpovedne pripravíme, pretože vieme, čo nás v extralige čaká,” cituje klubový web Slovana generálneho manažéra tímu Juraja Bakoša.

Šanca pre mladíkov

Šancu v prípravnom období dostanú aj viacerí mladíci, ktorí sa budú môcť pobiť o miesto v zostave Bratislavčanov. Sú to brankári Roman Sabó s Richardom Noskovičom, obrancovia Daniel Demo s Filipom Bobálom a tiež útočníci Ján Sevčík a Jakub Urbánek.

"Štartujeme obdobie zhruba ôsmich týždňov tréningového procesu, vrátane série prípravných zápasov na ostrý štart súťaže... Som veľmi rád, že tu máme chlapcov, ktorí už v Bratislave pôsobili a odviedli kus dobrej práce. Prvé tréningy budú zamerané na kondičnú stránku, postupne pridáme takticko-herné aspekty.

Spoločne urobíme všetko pre to, aby sme Slovanu vrátili dôveru a meno, ktoré roky budoval a verím, že poctivou prácou si získame priazeň fanúšikov, ktorí boli vždy výborní a povzbudzovali svoj tím,” uviedol hlavný kouč Stantien.

Slovan má počas nasledujúcich týždňov naplánovaných šesť prípravných zápasov, ktoré odohrajú výlučne na klziskách súperov alebo na neutrálnej pôde. Postupne sa stretnú s českými Pardubicami, Hradcom Králové, Karlovými Varmi, Kometou Brno, ruským Spartakom Moskva a tipsportligovým Zvolenom. V hre je aj septembrová konfrontácia s rakúskym Red Bullom Salzburg.

Aktuálna súpiska HC Slovan Bratislava na prvom tréningu:

Brankári: Vladislav Habal, Roman Sabó, Richard Noskovič

Obrancovia: Michal Sersen, Patrik Bačík, Eduard Šedivý, Martin Štajnoch, Andrej Meszároš, Filip Bobál, Daniel Demo

Útočníci: Roman Kukumberg, Marek Sloboda, Radovan Puliš, Michael Vandas, Jindřich Abdul, Tomáš Matoušek, Tomáš Zigo, Michel Miklík (od 1.8.2019), Milan Kytnár, Ján Ševčík, Jakub Urbánek

Súvisiace články