Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Slovan nevylučuje návrat do Tipsport ligy, reagoval aj na špekulácie

Ilustračná fotografia. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 13. dec 2018 o 12:57

Rozhodnutie má padnúť najneskôr v apríli.

BRATISLAVA. Vedenie slovenského hokejového klubu HC Slovan Bratislava vo štvrtok zareagovalo na špekulácie o jeho možnom návrate do slovenskej Tipsport Ligy.

Účastník KHL vydal stanovisko na sociálnej siete facebook. Denník SME a športová redakcia TASR ho vydávajú v plnom znení bez obsahových úprav.

Stanovisko HC Slovan Bratislava:

"Dnes ráno sa v niektorých online médiách (hokejportal.net, Twitter) objavila informácia o odchode Slovana do Tipsport Ligy. Akékoľvek špekulácie ohľadom možného návratu HC SLOVAN Bratislava do Tipsport ligy sú v tejto chvíli absolútne predčasné.

Slovan je nateraz pevnou súčasťou KHL, je našou povinnosťou voči fanúšikom i nášmu mestu dohrať túto sezónu so cťou. Máme pred sebou ešte 24 zápasov v základnej časti, z toho presnú polovicu doma a všetci v klube urobia, čo bude v ich silách, aby aktuálna čierna séria prehier skončila čo najskôr.

Samozrejme, pre klub by bolo dobré, aby rozhodnutie o účinkovaní v ďalšej, resp. ďalších sezónach padlo optimálne ešte v priebehu januára/februára, ovplyvňuje ho však viacero faktorov, prevažne ekonomických.

Klub by mal mať rozhodne jasno ohľadom ďalšej sezóny najneskôr na prelome marca a apríla 2019. V žiadnom prípade nechceme, aby sa opakovala situácia z jari tohto roku, keď akcionári klubu mohli záväzne a zodpovedne potvrdiť účasť v KHL až v samom závere júna."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články