HC Lev zdolal po nájazdoch moskovské Dinamo 4:3

Denis Tolpeko z Dinama Moskva pred bránou Jána Laca z HC Lev, v útoku mu bráni Grant Lewis. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. nov 2011 o 19:06

V riadnom hracom čase si Popradčania vynútili predĺženie, hoci dvakrát mali dvojgólové manko.

MOSKVA. Domáci HC Lev Poprad zvíťazil v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad OHK Dinamo Moskva 4:3 po samostatných nájazdoch.

Po 60 minútach napokon svietilo na ukazovateli skóre 3:3.

Po bezgólovej úvodnej časti sa ako prví tešili z presného zásahu hostia, keď sa presadil Kokarev.

V 31. min najprv zvýšil náskok Moskovčanov Kozlov, ale už o niekoľko sekúnd znížil Bartečko na 1:2. V 34. poslal Dinamo opäť do dvojgólového vedenia Šafigulin. V treťom dejstve dokázali Popradčania dať dva góly a zároveň už neinkasovali.

Popradčania sa najbližšie predstavia v pondelok 5. decembra na ľade Avangardu Omsk.

Slovenský kouč František Hossa absolvoval v stredu úspešnú premiéru v pozícii hlavného trénera tímu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Spartak Moskva. Mužstvo z ruskej metropoly zvíťazilo nad Avtomobilistom Jekaterinburg 5:2.

"Som veľmi rád, že sme vyhrali. S výsledkom panuje spokojnosť. Mali sme síce nedostatky v obrannej činnosti, ale veľmi sme túžili zvíťaziť a výborne zachytal brankár Kasutin. No a môj syn? Mňa to takýmto spôsobom nezaujíma - podstatné je, že všetci hráči predviedli svoje umenie," vyhlásil po stretnutí pre portál Gazeta.ru František Hossa, ktorý je dočasne prvým mužom na lavičke Moskovčanov po odvolaní Viktora

Hossov vydarený vstup podporil gólom a dvoma asistenciami jeho syn a zároveň zverenec Marcel. Ďalší Slovák Štefan Ružička sa podieľal na víťazstve Spartaka jedným presným zásahom.

ico

Výsledok:

HC Lev Poprad - Dinamo Moskva 4:3 pp a sn (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 31. BARTEČKO (NAGY), 48. Sekáč, 49. Novotný (ŠPIRKO), rozhodujúci nájazd: Pilař - 26. Kokarev, 31. Kozlov, 34. Šafigulin. Rozhodovali: Šemjakin, Bondar - Strelcov, Tarasov, vylúčenia: 6:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 4500 divákov (vypredané).

HC Lev Poprad: Laco - Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Lewis, Klouček, Hellström - Bartečko, Nedorost, Nagy - Huna, Mikúš, Netík - Špirko, Novotný, Chabada - Fabricius, Lundberg, Sekáč

OHK Dinamo Moskva: Jeremenko - Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Novák, Velikov, Bojkov, Barančev - Kozlov, Soin, Klepiš - Komarov, Gorovikov, Tolpeko - Kokarev, Pestunov, Mosaljov - Černov, Šafigulin, Kvapil

Domáci hokejisti mali už po niekoľkých sekundách veľkú výhodu, keď si musel Kozlov odsedieť štyri minúty za vysokú hokejku. Popradčania sa však nedokázali ani poriadne nasťahovať do útočného pásma a súperovho brankára neohrozili. Počas svojej presilovky nevymysleli nič ani hostia a tak prvá vážnejšia šanca prišla až v 11. minúte, keď brankárovi Dinama zavaril Mikúš. Jeremenko pri ďalšej výhode domácich zneškodnil aj strelu Mihálika a Pilař napálil len do žŕdky. V ďalšom priebehu sa striedali útoky na oboch stranách, no bez vážnejších príležitostí.

V druhom dejstve sa už prebudili aj hostia. V úvode ich ešte vystrašila Nagyho strela, no potom už mali dianie na ľade vo svojich rukách. V 26. minúte Pestunov prihral pred bránku Kokarevovi a ten s prehľadom rozvlnil sieť. O ďalších päť minút viedli hostia už 2:0, keď sa trafil Kozlov, no domáci hráči potrebovali na kontaktný gól iba 17 sekúnd. Nagy svoj nájazd na Jeremenka ešte nepremenil, no Bartečkova dorážka si už našla cestu do siete - 1:2. Skúsených hostí to nezastavilo a v 33. minúte po prihrávke Kvapila zvýšil Šafigulin opäť na rozdiel dvoch gólov.

Hostia si v úvode tretieho dejstva pozornou obranou strážili náskok, ale Poprad sa nevzdával a snažil sa s výsledok niečo urobiť. Domáci diváci sa dočkali v 48. minúte, keď obrancom Dinama unikol Sekáč a sám proti Jeremenkovi nezaváhal. Netrvalo ani 30 sekúnd a bolo vyrovnané, keď sa so šťastím presadil Novotný a tréner Dinama si vyžiadal oddychový čas. Do konca riadneho hracieho času už gól nepadol a o triumfe Popradu rozhodol až v nájazdoch Pilař.

Radim Rulík (tréner HC Lev Poprad): "Dve tretiny malo Dinamo výborný pohyb, vďaka čomu sa dostalo do vedenia. S tým sme sa nechceli zmieriť a v tretej tretine sme sa hodlali vrátiť do zápasu. V predĺžení bolo dôležité, že sme sa ubránili pri presilovke súpera. Nájazdy nám vyšli výborne, nestáva sa to často."

Olegs Znaroks (tréner OHK Dinamo Moskva): "Naše mužstvo sa za stavu 3:1 úplne odovzdalo. Takto sa hrať nedá, bola to katastrofa. Ospravedlňujem sa všetkým našim fanúšikom za dnešnú prehru."

Výsledky ostatných zápasov KHL:

Spartak Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) - Marcel Hossa 1+2, Štefan Ružička (obaja Spartak) 1+0

Viťaz Čechov - Barys Astana 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

Severstaľ Čerepovec - Traktor Čeľabinsk 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

CSKA Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 2:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 0:1)