HC Lev Poprad prehral doma s Ufou v predĺžení

(Autor: SITA)
SITA|17. jan 2012 o 21:16

Hokejisti popradského HC Lev prehrali v Kontinentálnej hokejovej lige ďalší zápas.

HC Lev Poprad opäť prehral. Tentoraz v predĺžení s Ufou.

POPRAD. V úvode sa neurodilo veľa šancí, oba tímy si dávali vo vlastnej tretine veľký pozor a brankári si nepripísali veľa zásahov. Po piatich minútach "pozdravil" J. Laca Viktor Kozlov, ale jeho ťaháčiku chýbala razancia. Na druhej strane Davydov skryl do lapačky Hunkesov pokus. Následne dobre zakombinoval druhý popradský útok a Kristek pekne mierenou strelou spomedzi kruhov otvoril skóre.

Ufa mohla odpovedať v početnej výhode, faulovaný Radulov z posledných síl našiel Saprykina, ale J. Laco odolal. Vzápätí hostia hrali takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom, no Laco opäť podržal svoj tím, keď zlikvidoval pokusy Saprykina a Proškina. V 18. min Ufa využila v poradí štvrté vylúčenie Popradčanov, od modrej vystrelil Proškin a Lacom vyrazený puk dopravil do siete Saprykin. Domáci sa mohli znovu do vedenia dostať po Pilařovej štipľavej strele, Ufa si však remízu do prvej prestávky udržala.

Druhé dejstvo otvorila presilovka HC Lev, no domáci ju nevyužili, jediným streleckým pokusom bolo zúfalé nahodenie Sigaleta. V 24. min vyrazil do brejku Matai, prenechal puk Novotnému a český útočník preveril Davydova. Na opačnej strane po zaváhaní domácej obrany pokúšal šťastenu Sčastlivij.

V hre piatich proti piatim dominovala najmä prvá formácia Ufy, ktorá dlho točila Podtatrancov ako na kolotoči. V 28. min ich tlak vyvrcholil gólom najproduktívnejšieho hráča KHL Radulova a hostia prvý raz v zápase viedli. Vyrovnanie mal na hokejke Švéd Lundberg, ale Davydov zastavil puk, tak ako znemožnil streliť gól neskôr Bartečkovi. Ufa mohla pridať tretí gól, Sčastlivého nečakaný bekhend z veľkého uhla Laco s problémami vytesnil mimo bránku. V posledných sekundách druhej časti ešte dve tutovky spálil Rudolf Huna.

Na začiatku tretej tretiny sa znenazdajky ocitol v streleckej pozícii Chabada, no netrafil bránku. Ufa kontrolovala hru, jej hráči sa sústreďovali na dôkladné pokrytie stredného pásma. Obaja brankári pôsobili sebavedomým dojmom a strelci to nemali jednoduché. Strelecký aktívny bol kanadský obranca Sigalet, no ani nedôrazní útočníci Popradu nedokázali Davydovovi "zavariť".

HC Lev stavil v poslednej päťminútovke všetko na jednu kartu, usadil sa v útočnom pásme a dokázal vyrovnať. Špirka našiel pred bránkou Pilař a Davydov si na strelu do horného rohu nesiahol. Poprad mohol pridať ďalší gól, v rohu klziska spadol Blaťák, Kristek nabil J. Mikúšovi, no ten nedal. Štyridsať sekúnd pred treťou sirénou podržal domácich Laco, keď druhý gól v zápase nepridal Radulov.

V predĺžení Grigorenko tretí krát v zápase fauloval a hostia hrali v oslabení. Presilovka domácim nevyšla a Ufa napokon súpera potrestala. Rýchlu akciu na jeden dotyk zakončil Trubačev a zabezpečil dva body pre hostí.

ico

HC Lev Poprad - Salavat Julajev Ufa 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 8. Kristek (Špirko), 57. Špirko (Pilař, J. Mikúš) - 18. Saprykin (Proškin, Radulov), 28. I. Grigorenko (Saprykin, Radulov), 63. Trubačev (Viktor Kozlov)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin, Sergejev - Šeľanin, Sivov (všetci Rus.), 4139 divákov

HC Lev: J. Laco - Pilař, Mezei, Sigalet, V. Mihálik, Hunkes, Štrbák, Hellström, Lewis - Netík, Lundberg, Bartečko - Kristek, J. Mikúš, Špirko - Rudolf Huna, Chabada, Sekáč - Š. Novotný, Matai, Fabricius

Ufa: Davydov - Aťušov, Proškin, Kondratiev, Blaťák, Nakládal, Koistinen, Grigoriev - Radulov, I. Grigorenko, Saprykin - Viktor Kozlov, Zinoviev, Pihlström - Mirnov, Sčastlivij, Platonov - Trubačev, Taratuchin, K. Kozlov - Jemelin

Hodnotenia:

Radim Rulík, tréner HC Lev Poprad: "Prvá tretina bola ovplyvnená oslabením troch proti piatim, ubránili sme ho a neprehrali ju. V druhej dvadsaťminútovke boli lepší hostia, v tretej časti sme chceli vyrovnať, čo sa nám aj podarilo a mali sme aj šance strhnúť víťazstvo na našu stranu. V predĺžení sme zle zahrali presilovku a súper nás následne potrestal."

Wehner Safin, tréner Salavat Julajev Ufa: "Mali sme problém s prechodom z veľkých rozmerov ihriska na malé. V prvej tretine sme sa s tým postupne vyrovnávali, v druhej časti sme hrali veľmi dobre, no nie všetky príležitosti sme využili. Tretie dejstvo bolo vyrovnanejšie, škoda, že sme pred koncom inkasovali vyrovnávajúci gól. Chcem poďakovať hráčom, že v predĺžení rozhodli."

Výsledky ďalších utorkových duelov Kontinentálnej hokejovej ligy:

Barys Astana - Dinamo Riga 6:5 po sam. nájazdoch (0:0, 3:2, 2:3 - 0:0, 1:0) - Marcel Hossa (Riga) 1+1

Traktor Čeľabinsk - SKA Petrohrad 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Avtomobilist Jekaterinburg - Atlant Mytišči 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

CSKA Moskva - Neftechimik Nižnekamsk 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) - Tomáš Surový (CSKA) 0+1

Dinamo Minsk - Ak Bars Kazaň 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1) - Peter Podhradský (Minsk) 0+1

6. Novosibirsk 41 12 4 7 18 111:115 51

(pozn. za názvom klubu nasleduje počet odohratých zápasov, víťazstiev, víťazstiev po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier, skóre a počet bodov)