Hašek sa dočkal pocty, v jeho klube už nebude nikto nosiť deviatku

Hašek si užíva olympijské zlato. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. dec 2013 o 16:44

V Pardubiciach, s ktorými získal Domink Hašek tri majstrovské tituly, vyradili číslo legendárneho brankára.

PARDUBICE. Legenda českého aj svetového hokeja brankár Dominik Hašek sa vo svojom rodisku dočkala v nedeľu veľkej pocty.

Extraligový klub HC Pardubice pred domácim súťažným duelom proti Sparte Praha slávnostne vyvesil pod strop miestnej arény jeho dres s číslom 9.

Predstavitelia mužstva pripravili pri tejto príležitosti takmer hodinový ceremoniál a Hašekovu deviatku si už v pardubickom klube nebude môcť vybrať iný hráč.

V minulosti vynikajúci gólman je deviaty v poradí, ktorého si klub z Pardubíc uctil takouto formou. Hašeka si pripomenul prvý z klubov, za ktoré chytal.

"Keď človek hrá hokej, chce urobiť všetko, aby mal vychytať víťazstvo. Nikdy nerozmýšľa nad tým, že niekedy by mal mať dres pod stropom haly," cituje Dominika Hašeka oficiálny web Pardubíc.

Štyridsaťosemročný držiteľ mnohých individuálnych aj tímových ocenení, medzi ktorými vyčnieva olympijské zlato z Nagana 1998, ukončil kariéru v lete 2011. "Keď sa na trofeje pozriem, je to príjemný pohľad," prezradil Hašek.

Práve v nedeľu 1. decembra uplynulo presne 32 rokov od debutu dvojnásobného víťaza Stanleyho pohára v seniorskom tíme Pardubíc, zhodou okolností vtedy hrali "pernikári" tiež proti Sparte Praha.

"Pri premiére za Pardubice som ani nepomyslel na to, že ma čaká ďalších 30 rokov v profesionálnom hokeji. Boli sme vtedy poslední a ja som chcel dosiahnuť víťazstvo, aby sme nezostúpili," pokračoval slávny brankár.

Známy prelet Gáboríka cez Haška v zápase NHL.

Najväčšie úspechy Dominika Haška

  • Zlato na olympiáde v Nagane 1998
  • Bronz na olympiáde v Turíne 2006
  • víťaz Stanleyho pohára v drese Detroitu 2002 a 2008
  • zisk Hartovej trofeje pre najužitočnejšieho hráča NHL 1997 a 1998
  • Zisk Vezinovej trofeje pre najlepšieho brankára NHL 1994, 1995, 1997, 1998, 1999 a 2001
  • dva Československé (1987, 1989) a jeden Český titul (2010) v drese Pardubíc

Hašek patril medzi najakrobatickejších brankárov (FOTO - TASR/AP)

Súvisiace články