Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hantuchovej návrat na dvorce zrejme v Hertogenboschi

SITA|Publikované 6. jún 2008 o 11:09

BRATISLAVA 6. júna (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa po vyliečení sa z únavovej zlomeniny pätnej kosti pravej nohy zrejme vráti do súťažného diania od 15. júna na turnaji WTA Tour Ordina ...

BRATISLAVA 6. júna (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa po vyliečení sa z únavovej zlomeniny pätnej kosti pravej nohy zrejme vráti do súťažného diania od 15. júna na turnaji WTA Tour Ordina Open na tráve v holandskom Hertogenboschi. "Moje nádeje na comeback upieram k tomuto podujatiu, ktoré vždy bolo dobrou prípravou na Wimbledon. Pred grandslamovým turnajom by mi zopár absolvovaných zápasov pomohlo. Už sa neviem dočkať," uviedla pre svoju internetovú stránku 24-ročná popradská rodáčka.

Semifinalistka Australian Open 2008 Hantuchová o takmer dvoch mesiacoch nútenej prestávky skonštatovala: "Pokúšala som sa zachovať si pozitívny prístup, ale tenis mi veľmi chýbal. Od polovice apríla som prakticky nedržala raketu v ruke, čo bolo dosť frustrujúce. Veľa som plávala a udržiavala sa vo forme menej zaťažujúcimi aktivitami, ale je ťažké nemôcť behať. Vyrovnanosť som si zachovala aj s pomocou jogy."

Držiteľka troch titulov z okruhu WTA Hantuchová o svojom programe počas Roland Garros v Paríži povedala: "Pekné bolo to, že som mohla byť doma na oslave 30. narodenín môjho brata aj s celou rodinou a najbližšími priateľmi. Určite išlo o spestrenie namiesto putovania po lekároch, testoch, kontrolách a procedúrach. Okrem toho som strávila nejaký čas aj v Barcelone s mojím koučom."

Dvadsiateho apríla oficiálne vyvstalo, že desiatej tenistke súčasného svetového rebríčka WTA Tour Hantuchovej diagnostikovali zranenie dlhodobo háklivej pravej nohy. Prognózy vtedy hovorili o troch týždňoch fixácie končatiny dlahou a dvoch týždňoch intenzívnej rehabilitácie. Hantuchová sa po storne účasti na bratislavskom fedcupovom dueli Slovensko - Uzbekistan postupne odhlásila z turnajov v Berlíne, Ríme a Istanbule a napokon aj z druhého grandslamového podujatia sezóny, medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.