Hantuchová vypadla v Ríme už v prvom kole, Rybáriková postúpila

Sara Erraniová sa teší z víťazstva nad Danielou Hantuchovou.
Sara Erraniová sa teší z víťazstva nad Danielou Hantuchovou. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. máj 2015 o 16:26

Hantuchová neuspela s trinástou nasadenou Taliankou Sarou Erraniovou za 109 minút. Prehrala v dvoch setoch 4:6 a 6:7. Magdaléna Rybáriková zdolala držiteľku voľnej karty Nastassju Burnettovú.

Rím (2 183 600 USD, antuka) - 1. kolo:

S. Erraniová (13-Tal.) - D. Hantuchová (SR) 6:4, 7:6 (4)

/za 109 minút/

M. Rybáriková (SR) - N. Burnettová (Tal.) 6:3, 7:6 (5)

/za 97 minút/

RÍM. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová vypadla v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA v Ríme. S domácou Sarou Erraniovou prehrala za 109 minút 4:6, 6:7 (4).

V prvom sete mala tri razy výhodu brejku a neskôr tri jednotlivé šance na príjme ísť do vedenia 5:4. Neuspela. A následne sama prišla o servis.

V druhom dejstve nezužitkovala náskok 5:2 s dvojitým brejkom vrátane setbalu na returne v deviatom geme. V tajbrejku zo stavu 1:0 stratila päť hier a už si nevynútila pokračovanie.

Tridsaťdvaročná Hantuchová (55.) vedie v bilancii vzájomných duelov s 28-ročnou Erraniovou (15.) už len 6:5. Talianka sa revanšovala za nezdar 3:6 a 2:6 z januára z novozélandského Aucklandu.

Slovenka zaznamenala na individuálnej úrovni šiesty neúspech za sebou. V talianskej metropole sa predstaví ešte vo štvorhre po boku Austrálčanky Samanthy Stosurovej.

Erraniová odplatila Slovenke prehru z januárového turnaja v Aucklande.

Darilo sa Magdaléne Rybárikovej. Nad domácou držiteľkou voľnej karty Nastassjou Burnettovou zvíťazila za 97 minút bez väčších problémov 6:3 a 7:6 (5). Prerušila sériu štyroch singlových prehier.

Dvadsaťšesťročná piešťanská rodáčka (63.) si v ďalšom kole zmeria sily s úspešnejšou z duelu Jelena Jankovičová (Srb.-16) - Camila Giorgiová (Tal.).

Rybáriková už má v talianskej metropole istotu 60 bodov do svetového rebríčka a prémie 11 710 eur.