Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Hantuchová verí v štart na Roland Garros

Daniela Hantuchová (Autor: SITA, AP)
SITA|21. máj 2008 o 17:20

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová dúfa, že bude môcť hrať na blížiacom sa druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros v Paríži.

PARÍŽ 21. mája (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová dúfa, že bude môcť hrať na blížiacom sa druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros v Paríži (od 25. mája, dotácia 15 575 960 eur, antuka vonku).

"Po turnajoch v Miami a Amelia Island boli všetci lekári šokovaní tým, že som dokázala absolvovať obe podujatia. Ako všetci viete, s veľkým sklamaním som potom musela odriecť účinkovanie v Pohári federácie a na troch turnajoch. Ak mám povedať pravdu, bolo to veľmi frustrujúce obdobie. Takže: tá noha je stále problémová. Bolo to veľmi ťažké zranenie. Začiatkom minulého týždňa som podstúpila vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré potvrdilo, že si to vyžaduje viac času na doliečenie.

Momentálne sa usilujem zachovať si nádej na štart v Paríži. Tenis mi veľmi chýba a Roland Garros je úžasné. Ak budem schopná hrať, tak s vedomím, že nie natoľko pripravená, ako je to v súvislosti s grandslamovým turnajom obvyklé. Všetko, čo sa vzhľadom na okolnosti bude dať robiť, je zachovať si pozitívny prístup, nech to dopadne akokoľvek," uviedla D. Hantuchová pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Ako je známe od 20. apríla, desiatej tenistke súčasného svetového rebríčka WTA Tour diagnostikovali únavovú zlomeninu pätnej kosti dlhodobo háklivej pravej nohy. Prognózy vtedy hovorili o troch týždňoch fixácie končatiny dlahou a dvoch týždňoch intenzívnej rehabilitácie. Semifinalistka Australian Open 2008 Hantuchová sa v ostatnom období po storne účasti na bratislavskom fedcupovom zápase Slovensko - Uzbekistan postupne odhlásila z turnajov v Berlíne, Ríme i tohtotýždňového podujatia v Istanbule. Žreb hlavnej súťaže dvojhry Roland Garros sa vo francúzskej metropole uskutoční v piatok o 11.30 h.


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články