Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Hantuchová v Miami suverénne do 3. kola dvojhry

SITA|29. mar 2008 o 19:16

MIAMI 29. marca (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v sobotňajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open v Key Biscayne v Miami na Floride (Tier I, dotácia ...

MIAMI 29. marca (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v sobotňajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open v Key Biscayne v Miami na Floride (Tier I, dotácia 3,77 milióna USD, tvrdý povrch Laykold Cushion Plus vonku) nad nenasadenou Venezuelčankou Milagros Sequerovou, 109. v renkingu, za 69 minút suverénne 6:2, 6:1.

Sedmička podujatia Hantuchová, ktorá mala v 1. kole voľný žreb, si v 3. kole zmeria sily s postupujúcou z neskoršieho sobotňajšieho duelu medzi dvadsiatou ôsmou nasadenou Španielkou Anabel Medinovou-Garriguesovou a Japonkou Ai Sugijamovou. Proti 25-ročnej rodáčke z Valencie Medinovej-Garriguesovej (30. vo svetovom rebríčku) má semifinalistka Australian Open 2008 bilanciu 3:1, pričom jedinú prehru utrpela pri ich predchádzajúcom vzájomnom súboji vlani na Roland Garros v Paríži (6:4, 6:7 /2/, 5:7). Aj vtedy išlo o 3. kolo. Proti svojej niekdajšej deblovej partnerke, 32-ročnej tokijskej rodáčke Sugijamovej (40.), síce disponuje deviatka súčasného počítačového poradia mierne nepriaznivou štatistikou 3:4, ale triumfovala v ostatných dvoch dueloch - naposledy predvlani v Zürichu 7:6 (7), 6:2.

Hantuchová, ktorá v areáli Tennis Center v Crandon Parku už má istotu 45 bodov a šeku na 20 400 USD, účinkuje v hlavnej singlovej súťaži v Miami po deviaty raz a pokúsi sa prekonať svoje trojnásobné miestne maximum v podobe prieniku medzi najlepších 32, vrátane sezón 2006 a 2007. Vlani ako čerstvá šampiónka z iného „jednotkového“ podujatia v kalifornskom Indian Wells po voľnom vstupe nestačila v 2. kole na Rusku Veru Zvonarevovú (2:6, 4:6).


Dvojhra - 2. kolo:

Daniela Hantuchová (7-SR) - Milagros Sequerová (Ven.) 6:2, 6:1 za 69 minút


Daniela Hantuchová: „Som veľmi spokojná aj vzhľadom na horúčavu, ktorá tu panuje. Tieto vstupy do turnajov proti rozohratým tenistkám nikdy nie sú ľahké a neradno nič podceňovať. Treba sa na každú loptičku stopercentne sústrediť a hrať naplno. Zvlášť na dvorcoch, ktoré mi príliš nesedia. Na rozdiel od podujatia v kalifornskom Indian Wells, ktoré tomuto turnaju v Miami predchádza, sa mi tu v minulosti nikdy nedarilo - je to totálny opak. Dnešný zápas so Sequerovou som však mala nepretržite pod kontrolou. Venezuelčanka ma ničím neprekvapila. V tejto chvíli ešte nepoznám meno mojej ďalšej súperky, ale keby som mala možnosť výberu, dosť by som veru váhala. Hra Španielky Anabel Medinovej-Garriguesovej mi totiž vôbec nevyhovuje a Sugi, čiže Japonka Ai Sugijamová, je mojou najlepšou kamarátkou na okruhu, takže to proti nej býva o tento faktor zložitejšie. Teraz sa pripravujem na štvorhru po boku Lindsay Davenportovej a príliš ma nepotešilo, že môj zápas v treťom kole dvojhry naplánovali už na nedeľu. Celkovo som na tom zdravotne super. Chronicky problémová päta ma síce stále trápi, už som si však na to zvykla."

Súvisiace články