Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Hantuchová už má kalendár, tréner čoskoro bude

Daniela Hantuchová so svojím kalendárom 2014. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš, TASR|19. nov 2013 o 17:17

Slovenská tenistka sa pripravuje na svoju šestnástu profesionálnu sezónu. Zahrala si exhibíciu na ostrove v Karibskom mori, ďalšia príde o dva týždne v Bratislave.

Agentúrnu správu sme nahradili autorským článkom SME.

BRATISLAVA. Opálená a oddýchnutá štartuje tenistka Daniela Hantuchová do svojej šestnástej profesionálnej sezóny. Od roku 2001 sa neustále drží v širšej svetovej špičke, v januári 2003 bola svetovou päťkou. Tento rok ukončí na 33. mieste.

V utorok sa vrátila z exhibičného turnaja na ostrove Necker v Karibiku a s kondičnou špecialistkou Tiffany Nesfieldovou sa už pripravuje na ďalší tenisový ročník. Čoskoro sa pripojí aj nový tréner, ktorý nahradí Španiela Edoarda Nicolasa.

Opäť zahraničný tréner

„Po tých rokoch by som už sama mala vedieť, čo treba robiť na kurte,“ zareagovala na otázku, či je ťažké nájsť kouča. „Pravdupovediac, keby mi už na ďalšej kariére nezáležalo, tak by som si vystačila aj sama. Ale aj v novej sezóne chcem dať do tenisu všetko.“

Hantuchová sa na jeseň pred US Open rozišla s Nicolasom a práve na poslednom grandslamovom turnaji roka predviedla svoj najlepší tenis - postúpila do štvrťfinále.

„V New Yorku mi k dobrým výkonom výrazne pomohol môj brat Igor, vytvoril mi skvelé zázemie,“ povedala 30-ročná hráčka. „Aj z toho vidieť, že dnes mám na tenis iný pohľad ako keď som začínala a bola som až príliš viazaná na trénerov. Hľadám k sebe odborníka, ktorý bude akceptovať aj moje skúsenosti, bude so mnou cestovať na turnaje a posunie ma ďalej. Už som takého našla, sme takmer dohodnutí. Bude to opäť tréner zo zahraničia, meno zverejním v najbližších dňoch.“

hantuchova_05_r4162_res.jpg

FOTO - SITA

Exhibícia na Bransonovom ostrove

Hantuchová si priniesla zážitky z exhibície na privátnom ostrove Richarda Bransona v Karibskom mori. Za tri dni v spoločnosti Rafaela Nadala, Any Ivanovičovej, Petry Kvitovej i viacerých známych tenistov z minulosti si v tímovej súťaži zahrala do sýtosti.

O dva týždne ju v Bratislave čaká ďalšia tenisová šou s Martinou Hingisovou, Jo-Wilfriedom Tsongom a Gaelom Monfilsom.

„Exhibície hrám veľmi rada,“ poznamenala víťazka šiestich turnajov na okruhu WTA. „Nie je tam žiadny tlak, len radosť z tenisu.“

Charita pre deti

V závere sezóny si Hantuchová našla čas na charitatívne projekty.

Už po tretí raz vydala na trh kalendár so svojimi fotografiami, teraz navyše pridala aj kolekciu vlastnej značky lifestylového oblečenia s logom DH.

V minulých rokoch z výťažkov podporovala House Of Smile pre HIV pozitívne deti v Kambodži, teraz sa chce viac zamerať na Slovensko.

Na pilotný projekt, ktorý by viedol deti k častejšiemu športovaniu a zdravšiemu životnému štýlu, si vybrala Základnú školu na Dudovej ulici v bratislavskej Petržalke, kde sama chodila.

„Ak čo i len jedno dieťa motivujem k tomu, aby sa snažilo, trénovalo a svoje úsilie niekde dotiahlo, potom si môžem povedať, že sa mi to vyplatilo robiť,“ povedala Daniela Hantuchová.

Súvisiace články