Hantuchová prehrala v Toronte v 2. kole

TASR|10. aug 2011 o 20:36

Daniela Hantuchová podľahla Španielke Marii Jose Martinezovej Sanchezovej za 1:44 h v dvoch setoch 5:7 a 2:6.

TORONTO. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v 2. kole dvojhry na prestížnom turnaji WTA v kanadskom Toronte (dotácia 2 milióny dolárov). Zverenka trénera Mateja Liptáka podľahla Španielke Marii Jose Martinezovej Sanchezovej za 1:44 h v dvoch setoch 5:7 a 2:6.

Hantuchová neodplatila súperke prehru z januárového podujatia v austrálskom Sydney. Z Toronta si odnáša prémiu 10.575 dolárov a 70 bodov do svetového rebríčka.

Hantuchoej počas celého zápasu s Martinezovou Sanchezovou nevychádzalo podľa predstáv prvé podanie. V úvodnom sete to bol boj o každú loptičku. Hantuchová vyrovnala z 3:5 na 5:5, no Martinezová Sanchezová napokon po 68 minútach získala dejstvo vo svoj prospech.

V druhom sete za stavu 2:1 a 30:15 pre Hantuchovú zápas takmer na dve hodiny prerušili pre dážď. Po návrate na kurt Hantuchová nevyužila dva brejkbaly a v ďalšom priebehu zápasu nezískala už ani gem.