Hantuchová prehrala v 1. kole dvojhry v Marrákeši

Američanka McHalová si s Hantuchovou poraila bez väčších ťažkostí.
Američanka McHalová si s Hantuchovou poraila bez väčších ťažkostí. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. apr 2015 o 15:12

Slovenka uhrala v zápase len 6 gemov a po niečo vyše hodine a štvrť sa s turnajom rozlúčila.

WTA Marrákeš - 1. kolo:

Christina McHalová (USA) - Daniela Hantuchová (SR) 6:4, 6:2 za 78 minút

MARRÁKEŠ. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA International Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem v marockom Marrákeši (dotácia 250 000 USD, antuka) s takisto nenasadenou Američankou Christinou McHalovou za 78 minút 4:6, 2:6.

Tridsaťdvaročná Hantuchová, 55. v renkingu, síce v prvom sete vyrovnala z 2:4 na 4:4, následne však o desať rokov mladšia McHalová (64.) získala šesť hier v rade na 6:4, 4:0, čím v podstate urobila zo zápasu definitívu.

Slovenka ešte znížila na 2:4, súperka však odrazila jej nápor.

Američanka nadviazala na triumf 7:6 (3), 6:1, ktorý proti Hantuchovej dosiahla už pred štyrmi rokmi na zelenej antuke v Charlestone v Južnej Karolíne.

V osemfinálovom 2. kole vyzve postupujúcu z duelu Donna Vekičová (Chor.) - Elina Svitolinová (Ukr.-4).