Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Hantuchová cítila veľkú šancu, Radwanskú k ničomu nepustila

SITA|Publikované 23. jan 2008 o 13:11

MELBOURNE 23. januára (SITA) - Po stredajšom postupe slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej do semifinále úvodného grandslamového podujatia roka Australian Open v Melbourne sa v prvých reakciách domácich ...

MELBOURNE 23. januára (SITA) - Po stredajšom postupe slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej do semifinále úvodného grandslamového podujatia roka Australian Open v Melbourne sa v prvých reakciách domácich médií objavili referencie o jej životnom úspechu. Deviatka svetového rebríčka a dvojnásobná víťazka turnaja v Indian Wells však nehodlá účtovať pred záverečnou. "Zatiaľ sa na to takýmto spôsobom nepozerám. Ešte som v hre a všetko je možné," povedala D. Hantuchová pre agentúru SITA a pokračovala: "Samozrejme, veľmi sa teším z toho dnešného víťazstva, pretože som predviedla naozaj dobrý výkon. Splnila som všetko, čo odo mňa tréner Ángel Giménez žiadal."

Dvadsaťštyriročný popradská rodáčka vo štvrťfinále suverénne zdolala Agnieszku Radwanskú 6:2, 6:2 za 87 minút. Poľskú tínedžerku si "vodila" po dvorci v hlavnej Aréne Roda Lavera podľa svojich potrieb i predstáv, elegantne si pripravovala situácie na presvedčivé zakončenia, chybila v norme a zahrala 27 víťazných úderov v porovnaní so 17 z rakety mladej súperky. Stretnutie však ani pod vplyvom jasnej prevahy neoznačila za jednoduché: "Keby som len na sekundu poľavila, tak by sa veľmi rýchlo zrodil opačný výsledok. Vďaka mojej hre som ju však k ničomu nepustila."

Slovenskej jednotke sa vydaril revanš za jesennú prehru 3:6, 3:6 zo švajčiarskeho Zürichu: "Poučila som sa a tentoraz som bola naozaj pripravená. Nič som nepodcenila a psychicky som to zvládla. Vedela som, že mám veľkú šancu dostať sa do semifinále, ale ešte stále som musela ísť na dvorec a predviesť čo najlepší výkon."

Hantuchová, ktorá na Grandslame Ázie a Pacifiku zarobila 15 622,5 AUD ako podiel za prienik do osemfinále štvorhry po boku Američanky Lindsay Davenportovej a zatiaľ 342 500 AUD vo dvojhre, viedla v druhom sete 4:0, ale vzápätí stratila svoje podanie a nastali chvíľkové - drobné a napokon rozptýlené - obavy o výsledok. "Nemala som problém zakončiť ten zápas, ale podávala som na nepríjemnej strane, na ktorej proti hráčom svieti slnko. Pri mojom servise som v podstate nič nevidela. Keď som podávala, tak som len tipovala, kam vlastne loptička letí," vysvetlila Hantuchová.

Ruska Maria Šarapovová po zdolaní svetovej jednotky Belgičanky Justine Heninovej vyhlásila, že počas druhého týždňa grandslamového podujatia už každý má nejaké zdravotné problémy. Slovenská jednotka však uviedla: "Fyzicky som na tom veľmi dobre. V pohode." Pred štvrtkovým semifinále proti Srbke Ane Ivanovičovej, s ktorou má mierne negatívnu bilanciu 1:2, stručne, ale o to odhodlanejšie povedala. "Pokúsim sa odovzdať čo najlepší výkon a uvidíme."


Súvisiace články