Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Slovenský úspech na Aus Open, Hantuchová a Navrátilová vyhrali štvorhru legiend

Daniela Hantuchová. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
SITA|3. feb 2020 o 13:52

Hrali spolu aj vlani.

MELBOURNE. V zozname víťazov na Australian Open 2020 v Melbourne figuruje aj slovenské meno, aj keď nie v oficiálnej súťaži.

Daniela Hantuchová a Martina Navrátilová po roku oprášili úspešnú spoluprácu a stali sa víťazkami štvorhry ženských legiend.

Hantuchová a Navrátilová si v špeciálnych zápasoch hraných na dva sety do štyroch gemov postupne poradili s austrálsko-americkým párom Nicole Bradtkeová, Mary-Joe Fernandezová 4:1, 4:2, s chorvátsko-austrálskym duom Iva Majoliová, Rennae Stubbsová 4:1, 4:1 a napokon s austrálsko-ruskou dvojicou Jelena Dokičová, Dinara Safinová 4:2, 4:2.

"Hovoríme spolu vzácne po česky a slovensky na dvorci aj mimo neho. Akurát v televízii musíme po anglicky a neutrálne," vravela Navrátilová ešte pred rokom v rozhovore pre denník Šport.

Šesťdesiattriročná Navrátilová a 36-ročná Hantuchová boli okrem skvelých singlistiek počas kariéry aj vyhľadávané deblistky. Česko-americká legenda Navrátilová bola výrazne úspešnejšia.

Výnimočná tenistka bola v minulosti 332 týždňov na čele svetového rebríčka vo dvojhre a ďalších 237 vo štvorhre. Vo štvorhre získala až 31 grandslamových titulov, kým Hantuchová má zasa kompletný "grandslam" v miešanej štvorhre.

Obe po kariére spolupracujú s americkými televíziami ako tenisové analytičky.

Súvisiace články