Halák vychytal triumf Islanders, Hossa pomohol Chicagu asistenciami

Marián Hossa.
Marián Hossa. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. apr 2015 o 06:58

Dvomi asistenciami sa na triufme Blackhawks podieľal slovenský útočník Marián Hossa, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia.

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák sa 24 úspešnými zákrokmi výrazne podieľal na triumfe New York Islanders v treťom štvrťfinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL nad Washingtonom 2:1 po predĺžení. Newyorský klub sa tak ujal vedenia v sérii 2:1.

Pri prvom góle "ostrovanov" asistoval jeho krajan Ľubomír Višňovský, o triumfe domácich rozhodol už v 15. sekunde predĺženia John Tavares.

Vedenia 2:1 sa ujalo aj Chicago, ktoré v treťom dueli štvrťfinále Západnej konferencie zdolalo doma Nashville 4:2. Dvomi asistenciami sa na triufme Blackhawks podieľal slovenský útočník Marián Hossa, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia.

Postup má na dosah Montreal, ktorý v noci na pondelok triumfoval na ľade kanadského rivala Ottawy 2:1 po predĺžení a v sérii 1. kola vedie už 3:0 na zápasy.