Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Halák si nechal nakresliť na masku Demitru

Jaroslav Halák. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. sep 2011 o 09:39

Zadnú stranu masky sa rozhodol venovať Jaroslav Halák pamiatke hviezdneho útočníka - bude na nej vyobrazený Demitra v gólovej radosti z minuloročných ZOH vo Vancouvri.

ST. LOUIS. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák bude nosiť na zadnej strane svojej novej masky podobizeň nedávno tragicky zosnulého spoluhráča z reprezentácie Pavla Demitru.

Halák si nechal navrhnúť masku pre ďalšiu sezónu, no pre smutné udalosti pôvodný dizajn ochrany hlavy zmenil. Na pravej strane je vyobrazený poloblúkový monument, ktorý preslávil St. Louis, teda mesto, kde momentálne pôsobí - Gateway Arch s okolitými mrakodrapmi.

Z ľavej bude na súperových útočníkov "vybiehať" zúrivý býk, zrejme na znak Halákovej príslušnosti k znameniu vo zverokruhu, a pod ním emblém klubu na pozadí tehlového múru ako výrazu nepriestrelnosti.

Ako ďalej informuje internetový magazín In Goal, zadnú stranu sa rozhodol venovať slovenský gólman pamiatke hviezdneho útočníka - bude na nej vyobrazený Demitra v gólovej radosti z minuloročných ZOH vo Vancouvri.

Halák nie je jediným brankárom, ktorý sa rozhodol venovať miesto na svojej maske pamiatke Demitru. Gólman Minnesoty Wild Josh Harding si takto spomenul na trojicu stratených bývalých spoluhráčov počas posledného roka - okrem Demitru na zadnej strane jeho masky svietia mená aj Ricka Rypiena a Dereka Boogarda.

helma_res.jpg

Nová helma Jaroslava Haláka s podobizňou Pavla Demitru. Foto: Ingoalmag.com

Súvisiace články