Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Halák sa zranil na tréningu St. Louis

Jaroslav Halák (Autor: ap)
SITA|17. feb 2011 o 10:48

Zranenie slovenského brankára by nemalo byť vážne, myslí si tréner. St. Louis.

ST. LOUIS. Jaroslav Halák sa zranil na stredajšom tréningu svojho mužstva St. Louis Blues. Informáciu priniesol internetový portál stltoday.com.

Halák odišiel do šatne počas tréningu spolu s asistentom trénera Rayom Barilom a na ľad sa už nevrátil. Podľa trénera Davida Payna však nejde o vážne zranenie a Halák by sa mal v horizonte niekoľkých dní vrátiť do prípravy.

"Je to zranenie hornej časti tela a čas rekonvalescencie je ´day to day´", oznámil tréner Payne po tréningu minimálne povinné údaje o Halákovom zdravotnom stave.

Dvadsaťpäťročný slovenský gólman vynechal na prelome januára a februára 13 dní rovnako pre zranenie hornej časti tela. Vtedy mal mať problémy s ľavou rukou, resp. zápästím. Vedenie klubu odmietlo potvrdiť, či sa Halákovi obnovilo pôvodné zranenie, alebo podľa špekulácii médii ide o nové zranenie chrbta.

Najbližšie stretnutie čaká na "bluesmanov" v piatok proti Buffalu. "Uvidíme, ako sa bude cítiť. Mohol by byť k dispozícii," uzavrel tréner St. Louis David Payne.

Ružinovský odchovanec, ktorý je prvýkrát v kariére v pozícii tímovej jednoky, sa v tejto sezóne predstavil v 41 zápasoch s bilanciou 19 víťazstiev, 17 prehier, 6 prehier po predĺžení či samostatných nájazdoch. Jeho úspešnosť je 90,70 % a priemer 2,63 inkasovaného gólu na zápas. V 4 stretnutiach odchádzal z ľadu bez inkasovaného gólu.

Súvisiace články