Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Hádzanárom na šampionáte nepomôže najlepší Szücs

(Autor: ILUSTRAČNÉ SITA)
SITA|Publikované 4. jan 2011 o 14:35

Csaba Szücs ml. potrebuje na doliečenie roztrhnutého brušného svalu tri týždne, preto sa v drese SR nepredstaví na januárových MS vo Švédsku.

HLOHOVEC. Slovenská reprezentácia hádzanárov sa na 22. majstrovstvách sveta vo Švédsku (13. - 30. 1. 2011) bude musieť pre zranenie zaobísť bez Csabu Szücsa ml. Naplnili sa tak nepriaznivé prognózy z predchádzajúcich dní, ktoré potvrdilo utorkové vyšetrenie magnetickou rezonanciou u doktora Vladimíra Neuschla v Trnave.

"Vyšetrenie preukázalo, že v Csabovom prípade ide o roztrhnutie šikmého brušného svalu na pravej strane, teda v mieste úponu na kosť. Aj keď prišlo k miernemu zlepšeniu, naďalej pretrváva na inkriminovanom mieste trhlina. Nie je to dostatočne zahojené a vyliečené, preto musí tri týždne pauzovať. Z toho vyplýva, že s nami nepocestuje nielen do Poľska na Novoročný turnaj, ale ani do Švédska na svetový šampionát. Riziko opätovného natrhnutia je dosť výrazné. Aj preto si myslím, že v Szücsovom prípade ide ohľadom štartu na MS o definitívu," oznámil pre agentúru SITA neradostnú novinku lekár reprezentačného tímu SR Patrik Javorčík.

Dvadsaťtriročná spojka bundesligového TV Grosswallstadt pre zdravotné problémy prišla o svoj druhý štart na MS. Na šampionáte pred dvoma rokmi v Chorvátsku bol členom úspešného tímu Slovenska, ktorý obsadil 10. miesto.

Na nedeľňajšom zraze reprezentácie SR chýbal aj brankár Martin Pramuk, ktorý v súvislosti s náhlym úbytkom hmotnosti absolvoval v Košiciach odbery. Pramuk trénerovi Zoltánovi Heisterovi oznámil, že na základe výsledkov laboratórnych vyšetrení išlo v jeho prípade o nedoliečenú chrípku. Po doužívaní antibiotík sa má opäť hlásiť v národnom tíme. Po návrate z Novoročného turnaja kompetentní rozhodnú o jeho osude v súvislosti s prípadnou účasťou na MS.

Súvisiace články