Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hádzanárky Šale povedie opäť Daniš

TASR|Publikované 14. máj 2009 o 18:39

Novým trénerom hádzanárok Slovana Duslo Šaľa sa od ďalšej sezóny stane skúsený Dušan Daniš, ktorý sa do tímu deväťnásobného slovenského šampióna vracia už po druhý raz v kariére.

ŠAĽA.

So Šaľou v prvej ére triumfoval ešte aj vo federálnej lige (1991/92) a neskôr s ňou získal aj majstrovský hetrik v samostatnej slovenskej extralige (1994/95, 1995/96, 1996/97). Naposledy sa v sezóne 2006/07 v Šali tešil zo zisku majstrovského primátu ako tréner Iuventy Michalovce po úspešnej finálovej sérii slovenskej časti WHIL.

O jeho angažmán rozhodla vo štvrtok správna rada klubu, Danišov príchod však ešte podlieha súhlasu zo strany jeho súčasného zamestnávateľa - Iuventy, kde pracuje s mládežou. "S Michalovcami som ešte stále zmluvne viazaný, takže záleží na tom, ako sa k tomu postaví vedenie," upozornil Daniš a aj preto príliš nechcel špekulovať o možných ambíciách pri svojej tretej epizóde v meste pri Váhu.

"Ešte tam ani nie som, navyše ťažko sa odhaduje ako bude vyzerať tím po letnej prestávke. Odísť by mala Marcela Martanovičová a to je podľa mňa motor družstva."

Bývalý reprezentačný kouč pri šalianskom kormidle nahradí Darinu Braunovú, ktorá by mala zostať pracovať v klubových štruktúrach. Funkcionári rekordného slovenského šampióna pritom pôvodne zvažovali medzi niekoľkými adeptmi na trénerský post, medzi nimi aj reprezentačného trénera Ľubomíra Popluhára, jeho brata a asistenta Róberta, či Petra Sabadku z Trenčína.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.