Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Hádzanárky Banskej Bystrice sa odhlásili z ligy

Hádzanársky klub ŠKP Banská Bystrica sa odhlásil zo slovensko-českej interligy WHIL. (Autor: SITA AP)
TASR|Publikované 10. dec 2008 o 12:02

V slovensko-českej interlige hádzanárok WHIL bude v tejto sezóne účinkovať už iba 11 klubov.

Banská Bystrica. V slovensko-českej interlige hádzanárok WHIL bude v tejto sezóne účinkovať už iba 11 klubov. Predstavitelia ŠKP Banská Bystrica v stredu informovali Slovenský zväz hádzanej, že sa zo súťaže odhlasujú. Zväz bude všetky doterajšie výsledky Bystričaniek v sezóne kontumovať.

Klub slovenského majstra zo sezóny 1998/99 a finalistu Pohára EHF zo sezóny 1997/98 nenašiel finančné prostriedky na zažehnanie krízy a padli aj posledné nádeje na úspešné rokovanie s potenciálnym domácim sponzorom. Vedenie klubu malo voči hráčkam a realizačnému tímu dlhy v celkovej výške 1,8 milióna Sk a navyše SZH klubu spod Urpína za nezaplatené poplatky za rozhodcov a delegátov zastavil činnosť. Pritom za porušenie marketingových pravidiel im vyrúbil aj pokutu 35.000 Sk. Už v pondelok sa Bystričanky odhlásili aj zo štvrťfinále Slovenského pohára.

"Beriem to ako osobnú prehru, lebo všetci sme tomuto klubu obetovali veľa času a aj financií. Priznám sa, že neviem, čo bude s dlhmi voči hráčkam," informoval TASR športový riaditeľ klubu a člen správnej rady Ivan Sauch. Podľa jeho predstáv by návrat Bystričaniek do najvyššej súťaže bol možný až o niekoľko rokov s postupom z druhej ligy. Klub bude naďalej udržiavať v majstrovských súťažiach dorastenecké tímy.

"Ešte sme mali mať rokovanie s jedným domácim sponzorom, ale ani to by nás nezachránilo, a keďže som sa nedočkal vyjadrenia zo strany švajčiarskeho partnera, rozhodli sme sa, že sa z interligy odhlásime. Zvažovali sme aj možnosť, že by sme súťaž dohrali s dorasteneckými tímami a asi by sme ani nevypadli, lebo Partizánske by nás sotva predbehlo, ale trpela by tým hádzaná a my by sme sa ešte viac zadlžili," dodal Sauch.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články