Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Hádzanári sa chcú rozlúčiť proti Nórom víťazstvom

Slováci nechcú prehrať posledné tri zápasy na šampionáte. (Autor: SITA AP)
SITA|Publikované 29. jan 2009 o 14:00

Slovensko sa s účinkovaním na XXI. majstrovstvách sveta v Chorvátsku rozlúči zápasom o 9. miesto proti Nórsku. SME.sk vám ho opäť prináša prostredníctvom živého komentára.

ZÁHREB. Hádzanári Slovenska sa s účinkovaním na XXI. majstrovstvách sveta v Chorvátsku (16. 1. - 1. 2. 2009) rozlúčia zápasom o 9. miesto proti Nórsku so začiatkom o 20.15 h, ktorým uzavrú štvrtkový program súbojov o konečné umiestnenie v novej záhrebskej aréne.

Sledujte živý komentár SME.sk zo záverečného vystúpenia slovenských hádzanárov na MS v Chorvátsku

Prenos zo stretnutia prináša už tradične aj česká televízia Sport 1, rovnako ako aj dánska TV2 Sport a poľská TVP Sport. Prenos je možné sledovať aj na internete, stačí využiť služby myp2p.eu, alebo athde.net.

Slovensko čaká Nórsko

"Nerád by som sa vracal domov s tromi prehranými poslednými duelmi. Určite by bolo pekné rozlúčiť sa so šampionátom víťazstvom. Veľmi by som chcel na záver vyhrať a domov prísť víťazne naladený," uviedol pre agentúru SITA ľavý krídelník Martin Straňovský.

Slováci pri premiérovej účasti na svetovom šampionáte statočne bojovali v I. štvrťfinálovej skupine, v ktorej však po tesnej prehre 26:27 so Švédskom klesli v tabuľke na 5. priečku. Dramatický vývoj v II. štvrťfinálovej skupine im za posledného súpera na MS 2009 určil Nórov. Tí boli do záveru utorkového duelu s Poľskom v hre o postup do semifinále. Štrnásť sekúnd pred koncom mali loptu i o jedného hráča v poli navyše (namiesto brankára), ale chybou pri rozohrávke útoku umožnili Poliakom streliť takmer cez celé ihrisko gól do opustenej bránky. Namiesto bojov o medaily tak severania budú hrať len o pozície na konci najlepšej desiatky.

"Napokon sa nám ušli Nóri, z nášho pohľadu ich ako súperov beriem. Myslím si, že by sme ich mohli zdolať, prečo nie? My si veríme, hráme zatiaľ našu najlepšiu hádzanú a dosiahli sme tu dobré výsledky," tvrdí optimisticky naladený M. Straňovský.

Valo nastúpi proti svojmu klubovému trénerovi

Pravá spojka Daniel Valo sa v kútiku duše aj teší na konfrontáciu s ďalším škandinávskym družstvom. Švédsky tréner nórskej reprezentácie Robert Hedin je totiž aj jeho kormidelníkom v klube MT Melsungen.

"Všetkým ide asi o veľa, no v hre je u mňa trošku viac ako u ostatných. Minimálne mi ide o pol roka hecovačiek," vykreslil extramotiváciu pred zápasom Valo. "Som si istý, že ich Robert pripraví po infarktovom závere v utorok na úrovni. Neverím, že by zápas súper vypustil alebo niečo podobné. My však tiež kožu lacno nepredáme, pokiaľ je tam šanca skončiť ešte o priečku vyššie, prečo by sme to nevyužili," veril vo víťaznú rozlúčku so šampionátom skúsený harcovník, ktorý na šampionáte prekonal aj hranicu 300 vsietených gólov v reprezentačnom drese. Ďalšia z kľúčových postáv slovenského spojkového radu, František Šulc, bol rovnako presvedčený, že Slováci ukončia šampionát po dvoch prehrách priaznivým výsledkom. "Verím, že sa dostaneme v Chorvátsku ešte k jednému lepšiemu výsledku. Skúsime sa namotivovať a v pohode zavŕšiť naše účinkovanie na MS víťazstvom."

Slovensko s Nórskom sa doteraz stretli štyrikrát a víťazstvá si podelili. Štvrtkový vzájomný zápas bude prvý na neutrálnej pôde.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.