Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Hádzanári Prešova získali Slovenský pohár

Slovenský pohár obhájili Prešovčania. (Autor: tasr)
SITA|8. feb 2009 o 12:28

Tatran Prešov potvrdil úlohu favorita a stal sa víťazom Slovenského pohára hádzanárov 2008/2009, keď si vo finálovom dueli poradil s IS Košice 30:20.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov potvrdili úlohu favorita a stali sa víťazmi Slovenského pohára hádzanárov 2008/2009.

V nedeľňajšom finále, ktoré bolo reprízou vlaňajšieho súboja o prvenstvo v tejto súťaži z Nových Zámkov, zdolali vo svojej domovskej Tatran handball aréne družstvo IS Košice 30:20 (18:6) a suverénne obhájili lanský triumf. Zverenci trénera Rastislava Trtíka si vybojovali právo účasti v ďalšom sezóne Pohára víťazov pohárov a získali finančnú prémiu 332 eur.

Prešovčania sa v doterajšej 31-ročnej histórii SP tešili z cennej trofeje už po 13. raz, z toho šiestykrát v ére samostatnosti. Druhýkrát za sebou zdolaní finalisti Košičania (vlani prehrali 28:37) zostávajú druhým najúspešnejším klubom, keď vrátane čias družstva VSŽ sú 9-násobnými víťazmi domácej pohárovej súťaže.

Súhrn výsledkov:

NEDEĽA

finále:

Tatran Prešov - IS Košice 30:20 (18:6)

Góly: Huňady 9/4, T. Mažár 6, Mikéci 4, Mazúr 3, Fuňak 3/1, Michal Urban a Radčenko po 2, Pekár 1 - T. Urban 9/1, Mazák 5, Štefanisko 3, Strapko 2, Jurko 1

pok. hody: 5/5 - 3/1, vylúčení: 6 - 7, rozhodovali: Rapač a Gedon, 756 divákov

Hádzanári Prešova išli od úvodných minút jednoznačne za svojím cieľom, ktorým bolo víťazstvo a obhajoba prvenstva. O osude stretnutia rozhodli už v I. polčase. Domáci si rozhodujúci náskok vypracovali vďaka veľmi dobrej hre v obrane. Svedčí o tom aj skutočnosť, že Košičania do 20. min skórovali len trikrát (13:3). Vysunutá defenzíva 2 - 4 robila hosťom problémy a hráči Tatrana to využívali na rýchle protiútoky. Po prvej tridsaťminútovke svietil na ukazovateli skóre stav 18:6 a druhý polčas sa už potom niesol v pokojnom duchu. Prešovčania napokon vyhrali hladko 30:20.

SOBOTA

semifinále:

IS Košice - MŠK HANT Považská Bystrica 35:33 (18:14) - do finále postúpili IS Košice

Najviac gólov: Strapko 6/1, J. Kolesár a T. Urban po 6 - Straka a Tůma po 6, Firit 5

pok. hody: 4/2 - 4/3, vylúčení: 5 - 4, ČK: Jurko (Košice) za tri vylúčenia, rozhodovali: Richvalský a Cibere, 421 divákov

V prvom polčase to bola dlho vyrovnaná partia. Až v jeho závere si Košice vytvorili štvorgólový náskok (18:14), ktorý v druhej tridsaťminútovke dôslednou obranou a premieňaním šancí z rúk nepustili. Košičania si víťazstvom 35:33 rovnako ako vlani zabezpečili účasť vo finále.

Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 49:25 (24:11) - do finále postúpil Prešov

Najviac gólov: Huňady 13/4, Fuňak 9, Mikéci a T. Mažár po 5 - S. Mažár 8, Ivanov 5, Hustý 4

pok. hody: 5/4 - 3/1, vylúčení: 8 - 9, ČK: Marušák a Mazúr za 3 vylúčenia - Ivanov, S. Mazúr za 3 vylúčenia, rozhodovali: Sabol a Daňo, 785 divákov

Prešov aj v oklieštenej zostave suverénne vykročil za obhajobou prvenstva v SP. Súpera prevýšil kvalitnou obranou, z ktorej potom prechádzal do rýchlych protiútokov. Dobrý výkon podal v bránke Tatrana Krupa. Diváci sa vytúženej päťdesiatky v sieti hostí nedočkali, keďže domáci pár sekúnd pred koncom pokazili prihrávku a už nemohli akciu gólovo zakončiť.