Nórky za tri minúty umlčali Francúzky. Po parádnom obrate berú zlato

Nórky a ich islandský tréner Thorir Hergueirsson počas finále proti Francúzsku.
Nórky a ich islandský tréner Thorir Hergueirsson počas finále proti Francúzsku. (Autor: AP)
Sportnet|19. dec 2021 o 18:59

Na konci prvého polčasu prehrávali 10:16.

MS v hádzanej žien 2021 - finále:

Francúzsko - Nórsko 22:29 (16:12)

Najviac gólov: Pineauová 4, Foppaová 3 - Reistadová 6, Morková 5, Daleová 5, Oftedalová 5

Vylúčenia: 4:3, sedmičky: 5/4 - 2/2

GRANOLLERS. Hádzanárky Nórska potvrdili gradujúcu formu na majstrovstvách sveta v Španielsku, vo finále zdolali olympijské víťazky Francúzky 29:22.

Podaril sa im však na finálové pomery nevídaný kúsok. V priebehu troch minút na rozmedzí oboch polčasov dokázali vyrovnať šesťgólové manko.

Na konci prvého polčasu ešte prehrávali 10:16, no dvoma zlepenými gólmi znížili na 12:16. Za niečo vyše dve minúty v úvode druhého polčasu skóre vyrovnali.

Francúzky sa ešte do stavu 19:19 držali, jasne silnejší súper ich však potom definitívne "presvedčil". Onedlho už bolo rozhodnuté 26:20 pre Nórky.

Nórky potvrdili, že vo vzájomných zápasoch na veľkých turnajoch to na Francúzky vedia a zaslúžene na šampionáte získali zlaté medaily.

Hádzanárky Nórska získali naposledy zlato na majstrovstvách sveta v roku 2015, pred rokom vyhrali majstrovstvá Európy. Za najlepšiu hráčku zápasu bola vyhlásená nórska brankárka Silje Solbergová.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Nórky za tri minúty umlčali Francúzky. Po parádnom obrate berú zlato