Komplikácie pre ženskú reprezentáciu. Pred kvalifikáciou vypadli z nominácie dve hráčky

Slovenské hádzanárky.
Slovenské hádzanárky. (Autor: Facebook Slovak Handball Federation)
TASR|1. apr 2024 o 11:34

Pre zdravotné problémy museli káder opustiť Erika Rajnohová a Kristína Pivonková.

BRATISLAVA. Spojka Erika Rajnohová a pivotka Kristína Pastorková vypadli z kádra slovenskej reprezentácie hádzanárok pred vyvrcholením kvalifikácie ME 2024.

Obe majú zdravotné problémy. Slovenky nastúpia 4. apríla v nemeckom Heidelbergu proti Izraelu a o tri dni neskôr ich čaká v Šali pravdepodobne rozhodujúci duel o postup s Ukrajinou.

"Erika Rajnohová nehrala už v zápase MOL ligy proti Mostu, počas týždňa si privodila zranenie kolena, Kika Pastorková má problém so záprstnou kostičkou," informoval podľa slovakhandball.sk asistent trénera Peter Pčola o zmenách v kádri.

Zranené duo mali nahradiť spomedzi náhradníčok ich klubové spoluhráčky z HC DAC Dunajská Streda Réka Mészárosová a Orsolya Demeterová.

Prvá menovaná sa ospravedlnila a k národnému tímu by sa tak mala pripojiť Erika Zsákovicsová (Eszterházy SC).

"Zdravotné problémy má aj Katka Pócsíková, preto má už nejaký čas voľnejší režim. Uvidíme, či bude pripravená nastúpiť v kvalifikačných zápasoch. Ostatné dievčatá by mali byť viac-menej v poriadku."

Zverenky hlavného kouča Jorgeho Dueňasa už po zraze spolu trénovali. "Po spoločnej rozcvičke sme družstvo rozdelili na dve skupiny. Hráčky, ktoré včera ešte nastúpili za svoje kluby, mali regeneračný tréning.

Ostatné absolvovali kratší tréning s loptami. Od pondelka sa budeme pripravovať už naplno. Máme na programe dva tréningy, v utorok jeden v popoludňajších hodinách, keďže v tom čase sa bude hrať aj vo štvrtok proti Izraelu, a okrem toho ráno aktivity v hoteli.

V stredu nás čaká cesta do nemeckého dejiska duelu, kde si večer zatrénujeme," vysvetlil Pčola.

Slovenky figurujú v tabuľke 2. skupiny priebežne na 3. mieste s dvoma bodmi za Nemeckom a Ukrajinou (oba tímy po 6 bodov).

Z každej kvalifikačnej skupiny postúpia na šampionát prvé dva tímy a najlepšie štyri z osemčlennej tabuľky tretích tímov.

Európsky šampionát sa uskutoční od 28. novembra do 15. decembra tohto roka v Rakúsku, Maďarsku a Švajčiarsku. Na ME štartovali Slovenky naposledy v roku 2014, keď obsadili dvanástu priečku.

Nominácia hádzanárok Slovenska na kvalifikáciu ME 2024

Brankárky: Alexandra Ivanycjová (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Iryna Jablonská-Bobaľová (MŠK Iuventa Michalovce), Bella Oláhová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Pivotky: Viktória Györiová (Nemzeti Kézilabda Akadémia/Maď.), Diana Michálková (UHC Stockerau/Rak.), Orsolya Demeterová (HC DAC Dunajská Streda)

Krídelníčky: Nicol Nejedlíková (UHC Tulln/Rak.), Martina Popovcová (MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)

Spojky: Karin Bujnochová, Simona Szarková (obe MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Barbora Lanczová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Sára Erika Zsákovicsová (Eszterházy SC/Maď.), Natália Némethová (Házená Kynžvart/ČR), Edina Pastoreková, Olívia Ščípová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Hádzaná»Komplikácie pre ženskú reprezentáciu. Pred kvalifikáciou vypadli z nominácie dve hráčky