Proti favoritom bez dvojice opôr aj reprezentačná bodka Straňovského

Na snímke zľava Martin Straňovský a reprezentačný tréner Slovenska Fernando Gurich.
Na snímke zľava Martin Straňovský a reprezentačný tréner Slovenska Fernando Gurich. (Autor: TASR)
TASR|18. apr 2023 o 15:25

Slovákov čaká záver kvalifikácie ME 2024.

BRATISLAVA. Slovenskí hádzanári sa v záverečných dvoch dueloch druhej fázy kvalifikácie ME 2024 proti Nórsku a Srbsku budú musieť zaobísť bez Ľubomíra Ďuriša a Martina Potiska. Dvojicu opôr zhodne vyradilo zranenie členka.

V zápase proti Nórsku v stredu 26. apríla sa pred domácim publikom v Hlohovci rozlúči s reprezentačnou kariérou Martin Straňovský.

Slováci figurujú v tabuľke 2. skupiny kvalifikácie s dvoma bodmi na tretej priečke za Nórskom a Srbskom (po šesť bodov) a stále živia šancu na postup ako jeden z kvarteta najlepších tímov z tretích miest.

Tréner Fernando Gurich povolal namiesto zranených Potiska s Ďurišom dvojicu Andrej Sloboda (MŠK Považská Bystrica) a Marko Jurkovič (Slovan Modra).

Po dlhšom čase si reprezentačný dres oblečie ľavoruký krídelník, využiteľný aj na poste spojky, Tomáš Urban z nemeckého Mindenu.

Po dueli s Nórskom v Hlohovci zakončí slovenská reprezentácia účinkovanie v kvalifikačnej skupine v nedeľu 30. apríla v Novom Sade proti domácemu Srbsku. Zraz tímu Slovenska v pondelok 24. apríla v Hlohovci.

Nominácia hádzanárov SR v kvalifikácii ME

Brankári: Marián Žernovič (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.), Michal Martin Konečný (SC kelag Ferlach/Rak.)

Pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (Fejér-B.Á.L. Veszprém/Maď.), Matúš Moravčík (HC Dukla Praha/ČR)

Krídla: Tomáš Urban (GWD Minden/Nem.), Dávid Mišových (Dessau-Rosslauer HV/Nem.), Erik Fenár (Tatran Prešov), Martin Straňovský (HK Košice), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)

Spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol Balonmano Nava/Šp.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Marek Hniďák (HK FCC Město Lovosice/ČR), Marek Hlinka (HC Dukla Praha/ČR), Marián Hajko (TJ Sokol Nové Veselí/ČR), Andrej Sloboda (MŠK Považská Bystrica), Marko Jurkovič (HáO TJ Slovan Modra)

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Hádzaná»Proti favoritom bez dvojice opôr aj reprezentačná bodka Straňovského