Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Hádzaná: ŠKP o Ligu majstrov v Ankare

SITA|Publikované 29. júl 2008 o 11:08

Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra ŠKP Bratislava odohrajú turnaj A-skupiny v prvej kvalifikačnej fáze Ligy majstrov v Ankare. Súpermi bratislavkshéo tímu budú HC Sassari, LC Brühl a Milli Piyango SK.

BRATISLAVA 29. júla (SITA) - Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra ŠKP Bratislava odohrajú turnaj A-skupiny v prvej kvalifikačnej fáze Ligy majstrov za účasti talianskeho HC Sassari, švajčiarskeho LC Brühl a domáceho Milli Piyango SK v tureckej Ankare.

Žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vo Viedni ešte začiatkom júla prisúdil pôvodne právo organizovania turnaja talianskemu zástupcovi.

"Predstavitelia Sassari a potom aj švajčiarskeho Brühlu usporiadanie odmietli. Ako tretí v poradí sme ponuku dostali aj my, ale tiež sme ju nemohli akceptovať. Okrem dopravy účastníkov do dejiska totiž organizátor hradí družstvám prakticky všetko, čím by sa nám výrazne zvýšili náklady v rozpočte na Ligu majstrov," vysvetlila pre agentúru SITA asistentka trénera a manažérka ŠKP Renáta Tarhaiová a pokračovala: "Turecké dejisko by malo byť už definitívne. Keďže aj do Talianska sme mali cestovať letecky, pre nás sa z tohto pohľadu nič nemení. Rovnako je to aj v prípade búrlivého prostredia, pretože oba národy patria medzi temperamentné. V uplynulej sezóne sme sa s tým dokázali vyrovnať, takže verím, že dievčatá nepodľahnú atmosfére ani tentoraz."

Bratislavský klub čaká premiéra v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži. Turnaj A-skupiny I. fázy kvalifikácie LM sa uskutoční od 5. do 7. septembra 2008, do II. fázy postúpia prvé dva tímy z dvoch skupín úvodnej časti súťaže.

Kvalifikácia Ligy majstrov v hádzanej žien 2008/2009:

I. fáza (5. - 7. septembra 2008):

A-skupina (dejisko Ankara): ŠKP Bratislava (SR), Milli Piyango SK (Tur.), HC Sassari (Tal.), LC Brühl Handball (Švajč.)

B-skupina (Niš): AC Ormi-Loux Patras (Gréc.), Madeira Andebol SAD (Portug.), HC Naisa Niš (Srb.), VOC Amsterdam (Hol.)

Súvisiace články