Tatran zakončil Európsku ligu výhrou, postúpiť však nedokázal

Hádzanári HT Tatran Prešov. (Autor: TASR)
TASR|8. mar 2022 o 20:30 (aktualizované 8. mar 2022 o 22:10)

Prešovčania si pripísali druhý triumf.

Európska liga - skupina A

Pfadi Winterthur - Tatran Prešov 27:31 (12:14)

Zostava a góly Tatrana: Leben, Colodeti - Souza Pacheco, Davidovič, Rábek 8, Rečičár 7, Santos 2, Fenar, Lopez Garcia 4, Kasatkin 3, Kimak-Fejko, Carapkin 4

Najviac gólov Pfadi: Leopold 8, Cchovrebadze 7, Schönfeldt 3

Rozhodovali: Carmaux a Mursch (obaja Fr.), TH: 3/2 - 3/3, vylúčení: 3:3, ŽK: 0:0, 442 divákov

WINTERTHUR. Hráči Tatrana Prešov zvíťazili v zápase záverečného 10. kola skupinovej fázy Európskej hádzanárskej ligy (EL) na palubovke švajčiarskeho tímu Pfadi Winterthur 31:27.

V tabuľke obsadili nepostupové piate miesto a po októbrovom stretnutí s CD Bidasoa Irun (27:25) si pripísali druhý triumf.

Východoslovenský tím po prvom polčase viedol 14:12, o víťazovi stretnutia sa však rozhodlo až v úplnom závere. Štvorgólovú sériu hostí začal v 29. minúte za vyrovnaného stavu krídelník Nuno Santos, ktorý skóroval na začiatku oslabenia.

"Vedel som, že môžeme vyhrať, ale nemyslel som si, že sa chlapci tak zomknú. Prehrávali sme o dva góly, zobrali sme timeout a otočili sme to. Klobúk dole pred chlapcami,“ netajil po stretnutí nadšenie tréner Radoslav Antl.

V jeho tíme zažiaril aj brankár Marcos Colodeti.

"Obrana bola výborná, veľmi mi pomohla k úspešným zákrokom. V útoku sme hrali rýchlo, pretože sme vedeli, že nemáme veľa hráčov," uviedol pre klubový web brazílsky brankár, ktorý si pripísal desať úspešných zákrokov.

ďalšie výsledky A-skupiny:

Toulouse - CD Bidasoa Irun 26:26 (13:12)

Füchse Berlín - Wisla Plock 29:30 (15:16)

Tabuľka

Domov»Halové športy»Hádzaná»Tatran zakončil Európsku ligu výhrou, postúpiť však nedokázal