Slovenky čakajú ešte štyri zápasy, boj o Prezidentský pohár začnú v stredu

Slovenské hádzanárky si na MS zahrajú o konečné 25. - 32. miesto. (Autor: TASR)
TASR|7. dec 2021 o 12:38

Slovenky na úvod vyzvú Tunisko.

LLÍRIA. Slovenské hádzanárky nezvládli v pondelok kľúčový zápas v boji o postup medzi elitných 24 tímov MS v Španielsku.

V rozhodujúcom dueli podľahli po dráme Česku tesne 23:24 a na šampionáte budú bojovať už iba v Prezidentskom pohári pre tímy z posledných štvrtých priečok jednotlivých skupín.

Hrajú bezhlavo dopredu

"Mali sme vynikajúcu brankárku, Viki Oguntoyová právom získala ocenenie pre najlepšiu hráčku stretnutia. S jej 43-percentnou úspešnosťou sa takýto zápas jednoducho musí vyhrať," vyhlásil bezprostredne po stretnutí s Českom kouč slovenskej reprezentácie Pavol Streicher.

Jeho zverenky potrebovali na postup víťazstvo a v prvom polčase viedli aj o päť gólov (12:7).

V priebehu pár minút však o náskok po zbytočných chybách prišli a v druhopolčasovej dráme sa nedokázali od súperiek odpútať viac ako na rozdiel jedného gólu. Češky napokon koncovku zvládli lepšie a budú hrať v hlavnej fáze MS.

"Znovu sa potvrdilo, že sme tímom, ktorý dokáže v priebehu pár minút postaviť súpera na nohy a vrátiť ho do zápasu. Teraz sa nám to stalo v prvom polčase a v druhom to už bol boj. Bola to aj otázka šťastia v koncovke," povzdychol si Streicher.

Jeho tím až príliš ľahko stratil vydretý náskok a často doplácal na technické chyby.

"Bolo to spôsobené určite aj veľkých chcením. Hráme niekedy až príliš bezhlavo dopredu, bez toho aby sme mali nejaký plán."

Čakajú ich zápasy o 25. - 32. miesto

Češky často využívali na skórovanie aj rýchle protiútoky.

"Súper sa veľmi dobre pripravil na krytie Niky Trúnkovej na pivote, tam sme mu odovzdali tri-štyri lopty v prvom polčase. Ďalší faktor, ktorý nás prenasledoval počas všetkých troch dueloch v skupine, bol rýchly návrat do obrany. Tým pádom sa súperi dostávali k ľahkým gólom. Pretože obrana proti postupnému útoku súpera fungovala veľmi dobre," vysvetlil Streicher.

Jeho zverenky skončili v E-skupine bez bodu posledné, predtým podľahli Maďarsku 29:35 a Nemecku 22:36.

Prvé tri tímy si vybojovali postup do hlavnej fázy, v ktorej sa bude hrať v štyroch šesťčlenných skupinách o prienik do štvrťfinále.

Slovenský tím už bude bojovať iba o 25. až 32. priečku.

Pokračovať bude v meste Llíria, v jednej z dvoch skupín Prezidentského pohára ho čakajú ešte tri zápasy a na záver duel o konečné umiestnenie.

Postupne sa v skupine stretnú s Tuniskom (streda 8. decembra), Paraguajom (piatok 10. decembra) a Čínou (nedeľa 12. decembra), vždy o 15.00 SEČ.

Víťaz skupiny bude hrať o konečné 25. miesto s víťazom druhej skupiny o Prezidentský pohár, druhé tímy zo skupín o 27., tretie o 29. a štvrté tímy o 31. miesto na MS.

Súvisiace články